top of page
Search

Mads Peder Nordbo - Ledynų alsavimas

Updated: Aug 11, 2020

Jau ne kartą ir ne du esu minėjus, kad mane domina viskas, kas skandinaviška. Detektyvai vienas iš tų dalykų, kurie dar labiau pakyla šio sąrašo viršuje. Šį kartą dalinuosi savo įspūdžiais apie knygą "Ledynų alsavimas".


Pasakojimas mus nukelia į atšiaurią Grenlandiją. Manoma, kad buvo atrasta senojo skandinavo mumija. Tai atveria naujus kelius tyrinėjimams ir natūralu, kad kyla didžiulis susidomėjimas. Aprašyti neeilinio įvykio atsiunčiamas žurnalistas Metjus. Deja deja, straipsnis nepasiekia laikraščio puslapių ir plačios auditorijos, mat mumija dingsta, o ją saugojęs žmogus randamas nužudytas. Metjus įsisuka į tyrimą ir viskas įgauna dar didesnį pagreitį, kai sutinka jaunutę inuitę merginą, kuri ilgą laiką praleido kalėjime. Ši mergina parodo, kad viskas gerokai sudėtingiau nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Taip pat ir pavojingiau.


Skaitant pradžioje tikrai teko sukaupti visas susitelkimo pastangas. Mintys vis klaidžiojo. Pirmiausia kliuvo tai, kad pagrindinis veikėjas blankus ir niekuo neišsiskiriantis. Jis nevientisas ir visiškai neorginalus. Tiesiog eilinis vaikinukas. Intrigos įneša autoriaus įvedama nauja figūra - mergina Tupranak. Bėda tame, kad vėl skaičiau ir galvojau - kur man tai matyta? Ir prisiminiau - "Mergina su drakono tatuiruote" pagrindinę veikėją Lisbetą Salander. Žodžiu, ši veikėja įnešė šiek tiek intrigos, kūrinys įtraukė, bet pabaiga nuvylė. Per daug buvo bandoma apžioti ir istorija tapo per daug komplikuota. Neįtikino incesto problema, nes lyg ir bandoma parodyti, kad Grenlandijoje ant kiekvieno kampo yra tėvas, kuris nori išnaudoti savo vaikus, kas, tikiu, nėra tiesa.


Kas patiko? Nuskambės keistai, bet keiksmažodžiai. Pirmą kartą skaičiau vertimą, kuriame necenzūrinė kalba buvo visiškai organiška ir įtikinanti. Komplimentai vertėjai. Taip pat įdomu buvo sužinoti apie vietos papročius, kaip, pavyzdžiui, ruonių medžioklė. Na, ir negaliu nepaminėti gamtos. Aprašymai verti dėmesio ir tikrai išjudina vaizduotę.


Kam skaityti? Detektyvų mėgėjai turėtų pabandyti, o ypač tie, kuriems patinka daugiau smurto bei kraujo. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #remiama #madspedernordbo #ledynualsavimas

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page