top of page
Search

Marina Abramovič - Eiti kiaurai sienas

Updated: Aug 11, 2020

Apie Mariną Abramovič aš nebuvau girdėjus nieko absoliučiai, bet vos pamačius Kitų knygų leidyklos planuojamą išleisti jos biografiją kaip mat susidomėjau. Tikrai negaliu paaiškinti kodėl! Knygą pasidovanojau Kalėdų proga. Taip, taip- puikus pasiteisinimas sau perkant kažkelintą knygą, kai Knygų klubas užbombarduoja nuolaidomis.


Knygą gavau ir pasijaučiau kaip mažas vaikas! Knygos pavartyti negalima kol neišlupate iš apsauginės plėvelės, tad smalsumo sužadinimas tolygus maždaug 100%. Na, o atsivertus supratau, ką vienas bičiulis turėjo galvos sakydamas, jog Kitų knygų leidiniai yra laaabai kokybiški. Pirmas klausimas kilo apie skylutę išmuštą per visus puslapius. Iškeliau hipotezę -tai simbolis knygos pavadinimo- “Eiti kiaurai sienas”. Niekas to nepatvirtino, bet jei tai tiesa... Amazing!


Kaip ir dera gerai biografijai- knygoje daug nuotraukų ir ne šiaip bet kokių, o tų, kurios suteikia didžiulį estetinį pasitenkinimą, taip pat leidžia vizualizuoti autorės kuriamus performansus.


Rašymo stilius konkretus, neapkrautas nereikalingom detalėm su gardžiais humoro pipiriukais. Išties įdomu įsigilinti į Marinos Abramovič kaip kūrėjos kelią, matyti jos kaip menininkės augimą, idėjų raidą. Aš iš tiesų performanso atžvilgiu kaip meno forma buvau kritiška. Šu knyga tai pakeitė.


Žodžiu 5/5 ir labai rekomenduoju! Didžiulis estetinis malonumas tokį kokybišką leidinį laikyti rankose ir didžiulis malonumas skaityti tekstą, kuris, turiu pripažinti vietomis net sugraudino, nes toks nuogas, toks atviras ir gilus.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #kitosknygos #marinaabramovic #eitikiauraisienas

10 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page