top of page
Search

Marina Stepnova - Sodas

Updated: Nov 3, 2020

Pirmoji mano pažintis su Stepnova baigėsi nekaip - "Lazario moteris" paprasčiausiai numečiau. Po kiek laiko Tyto alba knygą perleido ir tuomet jau nuojauta pakuždėjo, kad reikia pabandyti dar kartą. Neapsirikau -  knyga labai patiko. Pirmuoju kartu bandydama ją skaityti tikriausiai buvau iki jos dar neužaugusi.

Šįkart jau numaniau, ko galima tikėtis. Buvau beveik tikra, kad patiks, bet net nenumaniau, kaip labai ši knyga mane sužavės. Įsivaizduokite: devyniolikto amžiaus senovinis Rusijos dvaras, kuriame gyvena laiminga kunigaikščio šeima. Vaikai užaugę ir palikę namus, gyvenimas viskuo aprūpintas, o ir tarpusavio santykiai džiugina: sutuoktiniai myli vienas kitą ir mėgaujasi harmonija. Viską aukštyn kojomis apverčia vėlyvas ir netikėtas kunigaikštienės nėštumas. Jų amžiuje lauktis buvo didžiulė gėda - ne tokiais dalykais turi užsiimti pora, kuriems per keturiasdešimt. Na, taip tuomet, matyt, buvo. Tusia, jų gimusi dukra, įneša dar daugiau chaoso namuose ir griauna nusistovėjusią tvarką. Mergaitė nuo pat mežų dienų auga laisvos dvasios, jai visi tie aristokratiški susivaržymai, ar moteriški "negalima" negalioja. 

Kūrinyje puikiai sukonstruota dvaro atmosfera sužavėjo. Knyga primena rusų klasikų kūrinius, kurie man visad patiko. Skaityti gera ir labai jauku. Feminizmo blyksniai moteryse pralenkusiose savo laikus taip pat nepaliko manęs abejingos. Tusios personažas žavus ir iki smulkmenų nuglūdintas.

Sodas knygoje yra tarsi atkiras veikėjas, kuris gyvena savo gyvenimą ir veikia nepriklausomai nuo kitų personažų. Kartu jis yra puikus simbolis to, kas vyksta pagrindinių veikėjų širdyse - tarsi vidinis atspindys.

Šiek tiek pristigo kulminacijos. To karščiausio taško nebuvo arba gal norėjosi stipresnio, bet dėl to skaitymo malonumas nei kiek nenukentėjo.

Nėra ši knyga kažkokia pramoginė tralialiūškė. Skaitymas ne pats sunkiausias, bet susikaupimo reikia. Pasakojimas nėra linijinis. Šokinėjama laike, vis įvedami nauji veikėjai, kurie prisimena savo praeitį. Knygos pabaigoje viskas labai gražiai nugula į puikiai sudėliotą Stepnovos mozaiką.

Kam skaityti? Knyga patiks rusų klasikos mylėtojams, tiems, kurie mėgsta ryškius personažus su žiupsneliu feminizmo ir tiems, kurie neabejingi dvaro gyvenimo pasakojimams. #darvienapuslapi #tinklarastis #knyga #knygos #tytoalba #remiama #stepnova #sodas #rekomendacija

283 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page