top of page
Search

Marius Repšys - Heraklis

Updated: Aug 11, 2020

Sėkmingi žmonės mums kartais atrodo kaip tie pateptieji: jiems viskas sekasi, jie laimingi, ligos juos aplenkia. Vis daugiau atsiranda tokių, kurie išdrįsta šį sėkmingo žmogaus mitą sugriauti ir prabyla apie ne tokius rožinius dalykus. Visų, na bent jau daugelio, mylimas aktorius Marius Repšys vienas tokių. Jis išdrįso ir pasakoja apie kitą savo gyvenimo pusę - bipolinį sutrikimą bei gyvenima su šia liga.


Knygos veiksmas vyksta dviem linijom - vienoje Marius guli psichiatrijos ligoninėje, kitoje pasakoja kaip augo ir pasiekė viso to, dėl ko visuomenei tapo žinomas. Šios dvi laiko tėkmės sukuria stiprų kontrastą ir pagiliną įspūdį. Patiko pasirinktas pasakojimo tonas - keiksmažodžiai, žargonas, nenupudruota realybė. Atrodo, kad skaitant net girdi Mariaus balsą. Turinys įtikina. Aktorius nesibaimina pasirodyti visoks. Jis nebando pateisinti savo Heraklio įvaizdžio. Jo Heraklis visoks: silpnas, laimingas, palaužtas, ieškantis ir bijantis. Papildomi taškai Mariui, kad netapo savo įvaizdžio kaliniu. Skaitant vis kilo klausimas “kaip ta jo žmona Vaida taip laikosi”? Moteris stipri, priima savo žmogų tokį, koks jis yra ir kovoja kartu su juo, o ne prieš jį.


Pasigedau platesnio ligos atskleidimo. Tas juoda balta motyvas teoriškai jau žinomas. Norėjosi kažko šiek tiek giliau. Šalia vystosi dar vienas istorija - varniuko pasakojimas. Mintis kaip ir gera, susisieja į visumą, bet neįtikino. Kažko pritrūko ir istorijos lytiškumas vertė galvoti, kad čia ne Marius. Toks įspūdis.

Knygą “surijau” per dieną. Manau, pasako daug. Terminas “page turner” puikiai tinka šiai knygai. Skaitymas malonus, įtraukiantis, žadinantis smalsumą. Jei nesate vienas tų skeptikų, kurie turi išankstinę nuomonę apie rašymo sakralumą, kad rašyti gali tik rašytojai ir bla bla bla - pabandykit. Marius - žmogus, kuris atvirai papasakojo savo istoriją. Galit skaityti iš smalsumo - viešas žmogus atvirauja apie tabu dalykus. Galite skaityti, jei patys esate vienaip ar kitaip susidūrę su emocinės sveikatos dalykais. Manau, nenusivilsite.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #mariusrepsys #heraklis

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page