top of page
Search

Mary Beth Keane - Šiltinė

Updated: Aug 13, 2020

Šį kartą noriu papasakoti jums apie knygą, kurios istorija panaši kaip ir daugelio Baltų lankų leidžiamų knygų. Pamatai viršelį ir jau net nebesivargini skaityti anotacijos, nes žinai - turiu tai perskaityti. O be to, tema kaip niekad aktuali - liga, besimptomiai jos atvejai, ligos platinimas ir pan. Žodžiu, tai, ką kasdien girdime žiniose, atgyja šios knygos puslapiuose tik kitos ligos pavidalu ir ne šiomis dienomis. Tikra istorija. Tikra moteris.


"Šiltinė" mus nukelia į XXa pradžios Niujorką. Čia gyvena Merė, emigrantė iš Airijos, atvykusi ieškoti geresnio gyvenimo ir gal net įgyvendinti amerikietišką svajonę. Atkaklumas, tvirtas charakteris ir neeiliniai sugebėjimai virtuvėje ją atveda į aukštuomenės šeimų namus. Ji patikima, puikiai atlieka savo darbą ir gamina išskirtinius patiekalus, bet yra viena bėda - pati to nežinodama ši moteris per savo maistą platina vidurių šiltinę ir sėja mirtį aplink save. Merė turi pasitraukti į priverstinę izoliaciją. Ji netiki savo kaltumu, netiki ligos platinimu, juk simptomų nėra, ir yra pasiryžusi kovoti už savo teisę į pilnavertį gyvenimą. Kas vyksta toliau? Sužinosite perskaitę, bet pažadu, kad bus įdomu.


Knyga taip puikiai susišaukia su šių dienų aktualijomis, kad istorija tampa dar artimesnė. Visokie netikėjimai liga ir panašūs dalykai yra tai, kas šiandien ne mažiau aktualu. Šypsnį, o kartais ir pasipiktinimą, kelia tai, kad Merės istorija nėra šių dienų istoriją ir tai, kuo galima buvo netikėti tuomet, netikėti dabar yra mažų mažiausiai kvaila.


Imponavo autorės rašymo stilius. Kartais po visų įmantrybių taip norisi kažko paprasto. Čia būtent taip ir yra. Paprasta, malonu skaityti, bet ne banalu ar lėkšta. Grynas malonumas.


Knygos herojė Merė kelia dvejopus jausmus. Pirmiausia, žinoma, piktina, nes nepripažįsta to, kas akivaizdu ir užsispyrusiai siekia normalaus gyvenimo, kuris kartu reiškia tolesnį ligos platinimą. Iš kitos pusės, nori tu to ar ne, bet jungiesi prie jos palaikymo komandos. Kodėl? Merė - jėginė. Ji stipri, nepasiduodanti, įkvepianti ir net pralenkianti savo laikmetį: gyvena ne santuokoje, yra emacipuota ir pati kuria gyvenimo taisykles. Būtent šio tipažo moterų istorijos visuomet patraukia mano dėmesį ir verčia jomis žavėtis. Žinoma, nepamirškit ir įkvėpimo, kurio niekad nebus per daug.


Merė nuglūdinta iki menkiausių detalių. Sakyčiau, tobula savo netobulumu. Visi jos poelgiai, mintys nėra vienakrypčiai. Jie keičiasi, bet taip organiškai ir įtikinamai, kad net nesuabejoji jos tikrumu.


Kam skaityti? Tikrų istorijų, kuriose figūruoja stiprių moterų personažai, mylėtojams ši knyga privaloma. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #baltoslankos #marybethkeane #siltine #remiama

35 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page