top of page
Search

Mary Chamberlain - Paslėpta

Updated: Aug 11, 2020

Mary Chamberlain - britė, novelistė ir istorikė. Visa tai puikiai susipina jos knygoje "Paslėpta". Kūrinys pasakoja apie Antrojo Pasaulinio karo metu okupuotą Džersį, kuriame šeimininkauja vokiečiai. Karas paliečia visus ir jokia išimtis trys pagrindiniai herojai: pribuvėja Dora, pastorius Džo bei ūkininkas Džefris. Po karo nurimus audroms ir grįžus į įprastus gyvenimus (kiek tai būtų įmanoma) herojų ramybę sudrumsčia pasirodžiusi Barbara Hummel. Ši jaunutė vokietė vėl iškelia į paviršiu karo skaudulius ir sužadina prisiminimus. Kas ji tokia? Kaip susiję šie trys pagrindiniai veikėjai? Kaip karas paveikia mūsų pasirinkimus?


Istorija, turiu pripažinti, įsisiūbuoja pamažu. Autorė niekur neskuba, tad net ir po šimtojo puslapio dar neaiškūs veikėjų ryšiai ir vieta vienas kito gyvenime. Mary Chamberlain po truputį įveda vis naujus faktus ir įvykius. Istorija atvira, brutali ir drąsi. Knygos nugarėlė paskelbia apie neįtikėtinus seksualinės prievartos mastus Antrojo pasaulinio karo metu ir nors tai šokiruoja vis tik nėra pagrindinė knygos ašis. Žinoma išnaudotų moterų stigma yra laužanti gyvenimus ir verčianti slėpti savo tapatybes ir išgyvenimus lyg būtum dėl to kaltas, bet esminis dalykas yra karo poveikis žmogaus moraliniam stuburui. Jautrumo čia daug, bet knyga jokiais būdais nėra sentimantali. Manau, puikiai išlaikytas balansas tarp jautrumo ir "ašarų pakalnės". Šiam aspektui dedu didelį pliusą.


Kūrinyje aiškiai išskiariamos dvi jėgos: tie, kurie kuria blogį ir tie, kurie bando jame išgyventi. Autorei pavyko atskleisti žmogaus psichologiją tuo metu, kai jis akis į akį susiduria su išgyvenimo instinktu. Taip pat atveriama ir potrauminio streso sindromo pusė. Kaip sekasi gyventi po. Karo baisumai išties iškreipia pasaulį, jo suvokimą ir jausmus. Centrinė knygos figūra - Dora- tą puikiai parodo. Detalių atskleisti nenoriu, nes tai tolygu gadinti malonumą skaityti. Teks sužinoti patiems.

Silpnoji knygos pusė - vertimas. Jei pavyks nuo to atsiriboti ir labiau susikoncentruoti į pačią istoriją, manau, praleisite puikų laiką besimėgaudami jautria, trikrais įvykiais paremta ir santykiais grįsta žmogiškąja drama karo fone. Gero skaitymo


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #marychamberlain #paslepta

1 view0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page