top of page
Search

Marya Hornoacher - Iššvaistytas gyvenimas

Updated: Aug 11, 2020

Šioje knygoje pateikiama absoliuti apnuoginta tiesa apie valgymo sutrikimus. Bulimija ir anoreksija. Be jokių pagražinimų. Jos autorė jau nuo 9 metų įsisuko į valgymo sutrikimų liūną ir gerą dešimtmetį krito tik žemyn. Kartais atrodė, kad žemiau jau nebėra kur. Buvo akimirkų, kai žvelgė mirčiai į akis. Kai kam gali pasirodyti, kad knyga šlykšti, per daug atvira, kad taip nebūna. Bet tai tikras gyvenimas. Tai Marya Hornbacher patirtis.


Baisu suvokti, kad dėl daugybės veiksnių, maža mergaitė, kuriai tikrai turėtų rūpėti ne jos svoris, pradeda vertinti save kaip kažkokį daiktą. Kiek centimetrų, kiek kilogramų. Devynmetė svarsto apie savo užpakalio dydį. O kur tada jos vaikystė? Tokios kaip ir nebuvo. Noriu pabrėžti, jog tikrai nesmerkiu. Tiesiog baisu ir stebina. Autorė neįvardina konkrečių priežasčių, kodėl taip atsitiko, bet užsimena apie visą kompleksą galimų veiksnių: šeimos valgymo įpročiai, žurnalai, filmai ir pan. Tiesiog šiurpsta oda skaitant kaip nuo vieno savidestrukcinio veiksmo mergina metasi prie kito ir kaip tie veiksmai tampa vis agresyvesni. Vėliau pati autorė suvoks, kad visais įmanomais būdais bandė save sunaikinti.


Nereikia galvoti, kad taip atsitinka tik silpnoms. Pabandykite nevalgyti diena iš dienos - ar tikrai taip jau lengva? Nereikia mąstyti, kad taip atsitinka tik riboto intelekto asmenims. Autorės rašymas rodo ką kita - tai sužalota, tačiau labai intelektuali mergina, kurios sąskaitoje perskaityta ne viena knyga. O koks humoras! Turbūt reiktų sakyti juodas, nes pritvinkęs sarkazmo, bet tikrai stiprus. Nors tema labai sunki, bet knygos skaitymas - vienas malonumas. Čia susipina du mano

mėgstamiausi dalykai - moksliniai faktai ir kokybiškas sarkazmu persmelktas rašymas.


Kviečiu šią knygą perskaityti visoms moterims. Nesakysiu, kad turite pamilti savo kūna, nes banalu ir kažkaip narciziška, bet būtent mes patiriame didžiulį spaudimą atrodyti tobulai, mesti svorį ir daryti viską, kad atitikti komercinio pasaulio sukurtą standartą. Ar mes norime visos atrodyti vienodai? Aš ne. Aš už individualumą, už asmenybę ir kritinį mąstymą. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygutinklarastis #knygos #knyga #bulimija #anoreksija #valgymosutrikimai #issvaistytasgyvenimas #maryahornoacher

14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page