top of page
Search

Mathias Enard - Vagių gatvė

Nežinau, ko tikėjausi iš šios knygos, bet tikrai ne to, ką gavau. Gerokai nuvalkiotas ir atsibodęs naratyvas apie tai, su kokiais sunkumais susiduria moterys musulmonės, čia apverčiamas aukštyn kojomis – autorius nagrinėja jauno musulmono išgyvenimus. Tikrai yra apie ką pagalvoti ir tie patyrimai ne ką mažiau įdomūs bei intriguojantys nei moterų istorijos.


Dėmesio centre Lakmaras - jaunas musulmonas vaikinas iš Tanžero. Jis gimsta neturtingoje šalyje vargingoje šeimoje ir yra varžomas įvairių musulmoniškų papročių. Lakmaro situacija įdomiai sąveikauja su jo prigimtiniu liberalizmu ir moderniu požiūriu į pasaulį. Jaunas vyras turi begalinę aistrą gyvenimui, nuotykiams, moterims, bet jo tikėjimas, jo šeima ir aplinka tarsi siena saugo nuo visų įmanomų malonumų. Skaitant atsiminiau amžinatilsį Irenos Veisaitės žodžius apie tai, kad nei vienas mūsų nepasirenkame kuo gimti. Lakmaras taip pat. Didžioji jo gyvenimo tragedija – tai, kas jis yra, niekaip negali pritapti toje aplinkoje, kurioje gimė. Dalykai, tokie įprasti kiekvienam vakariečiui: kelionės, meilė, mokslas, aistra, jam nepasiekiami.


Imponavo autoriaus pasakojimo maniera. Sodrus pasakojimas, reikalaujantis susikaupimo, skatinantis mąstyti, gilus, bet nėra pernelyg sunkus. Maloniai ir gana greitai skaitosi. Be to dabar jau žinau kad tai tas pats autorius parašęs „Kompasą“. Žinoma, po tokio įspūdžio „Kompasas“ jau įtrauktas į mano norimų perskaityti knygų sąrašą.


Trumpai apie pavadinimą – Vagių gatvė yra tikra. Ji randasi Barselonoje ir yra tikras tautų katilas. Svarbu ir tai, kad tai gatvė, kurioje pagrinde gyvena paraščių žmonės – nepritapėliai, atstumtieji, nesuprastieji. Prieglobstį čia randa narkotikų prekeiviai, prostitutės, vagys. Vagių gatvėje teko pagyventi ir knygos autoriui, kad geriau įsijausti į rašomą kūrinį.


Vienas pagrindinių šio kūrinio tikslų – mažinti baimę arabiškąjam pasauliui ir didinti supratimą apie jo ypatumus. Kaip autoriui pavyko – spręskite patys.


Kam skaityti? Jeigu norisi pasinerti į musulmoniškojo pasaulio realijas ypač iš vyriškos perspektyvos, geriau bei giliau jas suprasti – kviečiu skaityti.#mathiasenard #vagiugatve #knyga #knygos #tinklarastis #apzvalga #atsiliepimas #remiama #dovana #literatura

52 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page