top of page
Search

Narine Abgaryan - Iš dangaus nukrito trys obuoliai

O, dievai, koksai tai gėris. Drąsiai sakau, kad viena stipriausių Balto išleistų knygų ir meilė nuo pirmo puslapio. Jau vien tas viršelis, kurio pažadu aš iškart patikėjau ir nenusivyliau.

Trumpai apie ką - tai pasakojimas apie mažą, paslaptingą, burtais bei magija apsiaustą kaimelį Armėnijos kalnuose. Ko tik šis kaimelis nematė - karas, badas, skausmas, meilė, laimė, gimimai, mirtys ir dar daug daug visko. Tai nėra vienas pasakojimas. Jie keli, bet pirmasis apie besilaukiančią vyresnio amžiaus moterį man įsiminė labiausiai. Ką čia rasite? Užburiančias tarpasmeninių santykių peripetijas, gyvenimo paprastumą ir žavesį. Autorė - rusiškai rašanti armėnė ir tas rusiškos grožinės literatūros "vaibas" žiauriai jaučiamas. Jis užburia, jis įtraukia ir nepaleidžia.

Teksto grožis neapsakomas, jaukumas neišpasakytas. Tai grynuolis, tikras grynuolis. Kaip autorė sugeba dėlioti žodžius, sakinius, pastraipas. Pasineri į tą jos stebuklingą kaimą ir nenori išnerti. Gražus bendruomenės gyvenimas, kai kažkieno bėda nėra tik jo vieno, tai viso kaimo bėda. Lygiai kaip ir džiaugsmas - pasidžiaugti moka visi. Skaičiau ir galvojau, kad praradome visa tai. Individualizmas kirto ir kiekvienas užsidarėme tik į savo mažą pasaulėlį, o juk kito laimė kartu ir mūsų laimė. Izoliavęsi kiekvienas savo pačiame svarbiausiame gyvenime kiek daug gražių akimirkų netenkame, kai neleidžiame sau gyventi ir kitų džiaugsmais ir vargais. Džiaugsmas dauginasi, kai jis kyla iš bendrystės, o vargai sumenkėja.

Manau, daugiau neverta daugžodžiauti - knyga nuostabi. Imkite ją ir skaitykite.


#isdangausnukritotysobuoliai #narineabgaryan #tinklarastis #darvienpuslapi #remiama #knyga #knygos #knygurekomendacijos #rekomendacija #balto

216 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page