top of page
Search

Narine Abgaryan - Simonas

Kam jau teko laimė susipažinti su armėnės Narine Abgaryan kūryba, tikrai sutiks su manim, kad tai Balto leidyklos šviesulys. Taip ryškiai ši autorė išsiskiria savo kūryba, kad nuo pirmos knygos sužavėjo savo kuriamomis istorijomis ir, jei galvojate, kad knyga "Iš dangaus nukrito trys obuoliai" yra perliukas, tai "Simonas" susižavėjimo šūksnių turėtų sulaukti dar daugiau. Man ji dar tobulesnė.


Kokia istorija! Kaip puikiai sukonstruotas pasakojimas! Pasakojimo centrinė figūra - Simonas. Šis vyrukas lyg voras savo tinklelyje prigaudęs nemažai moterų. Daugiau mažiau visą gyvenimą Simonas buvo mergišius. Pasijos keitė viena kitą ir, rodos, galėtum labai natūraliai juo piktintis, bet viskas yra gerokai sudėtingiau. Pati save nustebinau, kai visiškai žmogiškai ėmiau pateisinti Simono elgesį ir jo pasijas. Tiek daug ir tokių įdomių istorijų čia susipina.


Viena po kitos moterys atskleidžia savo skaudžias istorijas. Ant gyvenimo griuvėsių visuomet pasirodo Simonas ir jas pakelia. Ir jos gyvena toliau. Kiekviena savaip, bet pakyla ir sugeba gyventi. Net kai atrodo, kad tai neįmanoma. Net kai rodos gyvenimas jas galutinai sutraiškė.


Tai buvo kažkas nuostabaus. Nuostabus rašymo stilius, nerealios, gilios, žmogiškos istorijos, kurios nepaliks abejingų nei vieno. Viskas preciziškai išdailinta iki menkiausių detalių. Net norėdamas neprikibsi. O pabaiga taip gražiai užbaigia kūrinio struktūrą, kad gniaužia kvapą. Nereali nereali nereali knyga. Nenustosiu rekomenduoti.#narineabgaryan #simonas #knyga #knygos #darvienapuslapi #balto #dovana #reklama #apzvalga

108 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page