top of page
Search

Nino Haratischwili - Aštuntas gyvenimas (Brilkai)

Žinot, būna knygos, kai nuo pirmo puslapio pajauti, kad tai tavo. Čia būtent tas atvejis. Toks jaukumas užliejo vos paėmus į rankas šią storulę, kad net puslapių apimtis (beveik 1000) neišgąsdino. Galimybė, kad gali prailgti buvo didelė, nes sunku išlaikyti aukštą lygį toookios apimties kūrinyje, bet viskas buvo perfecto ir įdomu iki paskutinio puslapio.


Pasakoju apie ką. Istorijos šaknys nuveda mus į XXa. pradžios Tbilisį. Čia gyvena konditerio šeima. Ne tik gyvena, bet klesti. Gyvenimas puikus. Šeimos galva atradęs išskirtinį šokolado receptą ir juo lepina savo lankytojų gomurius privesdamas kone iki ekstazės. Stasia, dukra, yra ta, ties kuria pradeda raizgytis ilgos istorijos siūlas. Taip karta po kartos, žmogus po žmogaus, šokolado puodelis po puodelio mes audžiame įspūdingą šeimos kilimą. Mazgelis po mazgelio, raštas prie rašto prieš mūsų akis išskyla įspūdingas kūrinys.


Pasakyti, kad šis kūrinys man patiko, tai nepasakyti nieko. Išvis nieko. Dievinu šeimos sagas, bet dar nei viena nebuvo tokia stipri kaip ši. Tiek skirtingų ir unikalių veikėjų. Neeiliniai jų gyvenimai. Išskirtinės patirtys. Įdomiai suskambėjo sovietų sąjungos istorija, kuri įrašyta ir mūsų valstybės atmintyje. Rusų mentaliteto išskirtinumai, kurie tik dar kartą pasitvirtina dabar vykstančiame kare Ukrainoje. Nežinau, kokius stebuklingus žodžius pasitelkti, kad paraginti jus paimti į rankas šią knygą. Čia tikras lobis. Labai rekomenduoju.#ninoharatischwili #darvienapuslapi #almalittera #vaga #dovana #reklama #knyga #apzvalga #atsiliepimas #rekomendacija #darvienapuslapi

162 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page