top of page
Search

Noah Hawley - Prieš nukrentant į jūrą

Updated: Aug 12, 2020

“Prieš nukrentant į jūrą” mane sudomino vienu vieninteliu žodžiu - “Fargo”. Būtent Noah Hawley yra serialo ir šios knygos autorius. Tikrai buvo įdomu kaip serialo kūrėjui sekėsi naujame, knygos autoriaus, amplua.


Knyga pasakoja lėktuvo katastrofos istoriją, kuomet turtingas žiniasklaidos magnatas kartu su žmona, dviem vaikais, draugų pora ir nevykėliu dailininku skrenda visiškai nedidelį atstumą iki Niujorko. Techniškai tvarkingas lėktuvas dūžta ir išsigelbėja turtuolio keturmetis sūnus bei dailininkas. Kelimas klausimas - kas nutiko? Ar tai teroro aktas? Žmogžudystė?


Šalia pagrindinio pasakojimo seka kitos intriguojančios potemės: žiniasklaidos darbo etika, jos vykdomas teisingumas. Atskleidžiami ne tokie švarūs užkulisiai ir tas tikrai intriguoja.


Pirmoji knygos pusė labai įtraukė ir žadino smalsumą. Na, o toliau... toliau buvo tik blogiau. Skaitant neapleidžia jausmas, kad tai serialo scenarijus, o ne knyga. Nesijaučia jokio emocinio įtraukimo. Rodos įvyko skaudi nelaimė, žuvo žmonės, vyksta tyrimas, nešvarūs žaidimėliai, o tu žiūri ir tavęs tai nepaliečia. Atsiranda tiek daug stereotipų ir net seksizmo, kad net nejauku. Dialogai silpni ir primena senus senus laikus kai ant bangos buvo per televiziją rodomi filmai su Stalone, Van Damu.


Galutinai nuvylė pabaiga. Tiek ilgai sukta intriga, kurios ašimi buvo dideli pinigai, nešvarūs sandėriai ir žiniasklaidos nesąžiningi žaidimai išsiliejo į brutaliai banalų “buiteką”. Kyla klausimas - kodėl rašytojas mane vedžiojo už nosies visus tuos 400 puslapių?!?


Tai nebuvo tai, ko tikejausi. Siūlyčiau autoriui likti prie scenarijų rašymo, nes tai jam sekasi daug geriau.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #noahhawley #priesnukrentantijura

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page