top of page
Search

Nova Lee Maier - Gimdyvės padėjėja

Updated: Aug 11, 2020

Po "Brolių Karamazovų" svorio tikrai labai norėjosi atsipūsti. Rankos pačios tiesėsi į "Gimdyvės padėjėją" ir nuojauta neapgavo. Tai buvo kaip tik tai, ko norėjosi: lengvas, pagaulus ir intriguojantis skaitinys.


Knygoje pasakojama jaunos šeimos istorija. Po sunkaus nėštumo ir gimdymo šeima pagaliau trise - ant rankų sūpuoja naujagimę dukrytę. Jaunoji mama Didi po sunkaus nėštumo fiziškai nėra pajėgi pasirūpinti ne tik savimi, bet ir vaiku. Į pagalbą ateina gimdyvės padėjėja Hanekena. Ši išvaizdi moteris tampa nepakeičiama: ji padeda jaunąjai mamytei, rūpinasi kūdikiu ir net tėčiu. Viskas būtų gerai, bet pamažu autorė atskleidžia kitą Hanekenos veidą, kuris kaip diena ir naktis skiriasi nuo to, kokį jaunoji šeima įpratusi matyti ir pasitikėti. Įvedamas ir dar vienas veikėjas - policijos pareigūnė Mirijam. Tai dabar jau žuvusio Hanekenos vyro sesuo. Mirijam įtaria, kad brolis žuvo ne šiaip sau ir čia nagus prikišusi Hanekena. Padėjėja elgiasi vis drastiškiau ir skaitytojas priverčiamas krūptelėti nuo to, kas vyksta nieko neįtariančių sutuoktinių šeimoje.


Po knygos "Anyta" jau senokai buvau skaičius tokį įtraukiantį kūrinį. Tikrai norėjosi sustabdyti pasaulį, atsiprašyti nuo visų pareigų ir skaityti skaityti skaityti. Beveik taip ir padariau. Knyga buvo perskaityti per dieną. Tai maždaug galite įsivaizduoti kaip sunku ją paleisti iš rankų. Nustebau, kad trileris, kuris prisodrintas siaubo šiurpuliukų mane taip įtraukė ir patiko.


Autorė meistriškai atskleidžia gimdyvės padėjėjos tikrąjį veidą. Detalė po detalės tampa vis baisiau ir kraupiau, o šeimos pasitikėjimas tą jausmą tik dar labiau sustiprina. Tikrai puikiai išbaigti visi personažai. Gal vienas dalykas nevisai pateisino lūkesčius - tai pabaiga. Toks stiprus užmojis knygos pradžioje savaime iškėlė norą knygos pabaigoje net loštelėti iš nuostabos, bet iki to šiek tiek pritrūko.


Kam skaityti? Norite užsimiršti ir paskęsti tikrai įtraukiančioje knygoje? Ši jums puikiausiai tiks. Na o jei dar norisi pakrūpčioti iš baimės, tada tiesiog privalote ją perskaityti.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #novaleemaier #gimdyvespadejeja

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page