top of page
Search

Olga Tokarczuk - Bėgūnai

Updated: Aug 11, 2020

“Bėgūnai” mane intrigavo jau nuo savo pasirodymo pradžios. Nobelio literatūros premija tapo tuo tašku, kai atsispirti įsigyti šią knygą nebegalėjau. Tuomet pasidomėjau pačia Olga Tokarczuk. Jos interviu užkėlė viltis apie knygą į neregėtas aukštumas. Tokia žavinga asmenybė: mąsli, atidi detalėms. Tiek parako joje!


To parako pilni ir “Bėgūnai”. Šios knygos idėja gimė tuomet, kai autorė savo keturiasdešimtmečio proga nusprendė pakeisti gyvenimą. Ji išsiskyrė ir pradėjo keliauti. Tuomet pastebėjo, jog kelionės tapo kitokios- nebe iš taško A į B ir atgal, o šokinėjant po visą pasaulį. Kitas Olgos atradimas - noras išlikti jaunam. Užkonservuoti save. Aišku, čia neblogai padirbėjus plastikos chirurgijos pramonė (nepabijokim to žodžio). Taip pat ryškus noras konservuoti apskirtai viską, kas svarbu.


Knygos laikas - nuo XVIIa. iki šių dienų. Deja deja, tas “šių dienų” yra dešimt metų atgal, kuomet ir pasirodė “Bėgūnai”, tad nemažai aktualijų nėra. Viena jų - pabėgėliai, kurie puikiausiai būtų įsipaišę į šį judėjimo rinkinį.


Iš esmės “Bėgūnai” savyje talpina dvi temas : judėjimą ir kūno preparavimą. Judėjimas gali būti fizinis, dvasinis, įvairūs su kelionėmis susiję dalykai ir pan. Akcentuojama judėjimo svarba. Jei tu nejudi - esi miręs. Kūno preparavime kalbama apie būdus ir priemones kaip geriau užkonservuoti.


Šis kūrinys yra didžiulė dėlionė, kurios kiekviena dalelė pasakoja naują istoriją. Kartais gali atrodyti nesusijusią su kitomis. Kartais net labai atliepiančią. Iš esmės kiekvienas skaitytojas yra kūrėjas, kuris šią dėlionę kuria savitai. Panašių ir vienodų dėlionių mažai. Tas labai žavu ir pačiai Olgai Tokarczuk. Kartais ta “kūryba” gali erzinti. Nelengva perprasti kas ir kaip. Būna, kad puslapiais tiesiog skrieji.


Kviečiu knygą skaityti visus intelektualius keliautojus. Taip pat tuos, kurie mėgsta mąstyti, apmąstyti ir permąstyti. Arba tuos, kurie ieško naujų formų visame kame. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #lietuvosrasytojusajungosleidykla #olgatokarczuk #begunai

14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page