top of page
Search

Olga Tokarczuk - Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus

Updated: Aug 11, 2020

Šįkart Tokarczuk grįžta su detektyvo elementų turinčiu pasakojimu apie vieną atokų Lenkijos kaimelį, kuriame gyvena Janina. Moteris domisi astrologija, kartu su buvusiu mokiniu verčia William Blake ir prižiūri ne sezono metu aplinkinius vasarnamius. Tiesa, dar vienas itin svarbus dalykas Janinos gyvenime - gyvūnų teisės. Netikėtai kaimelyje miršta Janinos kaimynas. Po šios mirties pasipila ir virtinė kitų. Keistuolė Janina tikina- tai gyvūnų keršta.


Pirmiausia trumpai noriu palyginti šią knygą su “Bėgūnais”, nes tikiu, kad nemaža dalis jūsų ją skaitė. Ši knyga turi aiškų naratyvą ir ji nėra tokia fragmentiška kaip “Bėgūnai”. Tas daug kam kliuvo (man asmeniškai ne). Tai jei norisi vienalyčio Tokarczuk pasakojimo - ši knyga kaip tik jums.


Knygos stiprioji vieta - herojė Janina. Man visuomet imponuoja tvirtos, stiprios ir su polėkiu herojės. Ši būtent tokia! Brandaus amžiaus charizmatiška moteris mažame miestelyje užsiimanti astrologija ir kovojanti užgyvūnų teises - bomba. Tikrai jos pamąstymai sukels šypsnį.


Šiek tiek kliuvo kovos už gyvūnų teises tema. Pasirodė šiek tiek per daug kategoriška ir perspausta.


Šioje knygoje gausu puikių minčių. Autorė apskirtai yra ta, kurią norisi cituoti. Gilūs jos pamąstymai, paliečiantys. Apie gyvenimą, apie žmogaus vidų, gamtos cikliškumą.


Kam skaityti? Tiems, kuri yra kovotojai užgyvūnų teises, mėgsta personažus su polėkiu, detektyvines istorijas ir nesusipykę su humoro jausmu- skaitykite.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #lietuvosrasytojusajungosleidykla #remiama #olgatokarczuk #varyksavoarklapermirusiujukaulus

48 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page