top of page
Search

Oyinkan Braithwaite - Mano sesuo, serijinė žudikė

Šios knygos viršelis, tikiu, kad daugumai nepraslydo pro akis. Aš jį pirmąkart pastebėjau Goodreads platformoje ir jau tada žinojau – noriu perskaityti. Ilgai neteko laukti – Baltos lankos visai netrukus ją išleido. Ne mažiau intriguoja ir Booker Prize nominacija - norisi sužinoti, kokius naujus vėjus autorius įneša į literatūrą.


Istorija gana paprasta, bet intriguojanti. Dvi seserys ir du visiškai skirtingi jų gyvenimai. Jaunėlė – gražuolė, bet ypatingu protu nepasižyminti mergina, kuri sau prisiskyrusi sanitaro vaidmenį ir žudo savo vaikinus. Vyresnėlė, žinoma, ne tokia išvaizdi, bet protinga bei atsakinga. Ji yra ta, kuri kuopia visą mėšlą po sesutės žmogžudysčių. Veiklos šiaip jau per akis. Didžioji intriga – ilgalaikė vyresnėlės simpatija įsimyli jaunėlę seserį. Ką darys vyresnioji sesuo? Juk jei nesukliudys, vaikino likimas aiškus.


Patiko du dalykai – viršelis ir sumanymas. Idėjos įgyvendinimas man pasirodė silpnokas. Užkabinta daug įdomių temų ir tikrai matėsi stiprus potencialas, bet problema tame, kad viskas prabėgta paviršiumi. Teko žiūrėti interviu su knygos autore. Jame kalba apie feminizmą, moterų atsakomybės prisiėmimą už savo gyvenimą ir panašius dalykus, kas tikrai yra sveikintina ir siektina, bet yra viena problema – prie feminizmo temos autorė prieina primityviai, klišiškai ir neteisingai. Jau ir taip nemažai žmonių feminizmą asocijuoja su vyrų nekentimu, kenkimu jiems, moterų išaukštinimu prieš vyrus ir panašiai. Ši knyga, mano manymu, tik dar vienas dalykas, kuris tokį įvaizdį sustiprina. Be to vyrų personažai iki skausmo primityvūs: jie nepasižymi protu, myli tik akimis, smurtauja ir pan. Netiesiogiai autorė kaip ir sako, kad žudyti juos yra OK 😊 Bet ar tikrai visi vyrai kvaili? Aš pažįstu daug nuostabių, protingų ir visokių kitokių vyrų. Lygiai kaip ir moterų. Apibendrinimai šiuo atveju man nepatinka.


Paliesiu dar vieną dalyką – klausiau autorės interviu ir manęs nepaleido mintis, kad šios knygos sėkmė tiesiog atsitiko ir dabar ji bando kapstytis sukurtame pasakojime giliau nei pradžioje buvo sumanyta ir nei yra iš tikrųjų. Nėra čia gylio, kažkokio esminio sumanymo. Dabar, kai to dėmesio daug, ir prie to, mano manymu, prisidėjo tinkamai parinktas viršelis, bandoma pritempti prie tam tikrų populiarių temų ir kažkaip kapstytis.


Kam skaityti? Jei norisi sarkastiškai linksmo, trumpo vieno vakaro trileriuko - bandykite.#baltoslankos #manosesuoserijinezudike #remiama #knygutinklarastis #darvienapuslapi #atsiliepimas #apzvalga

42 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page