top of page
Search

Pierre Lemaitre- Gaisro spalvos

Updated: Jan 27, 2022

Oi tas Lemaitre! Toks prancūziškas, kad net saldu. Jau pirmoji jo knyga "Iki pasimatymo ten aukštai" įrodė, kad šis autorius vertas dėmesio ir jo kūryba savyje talpina viską, ko aš tikiuosi iš geros literatūros. Ši, antroji knyga, tą tik dar kartą patvirtino. Ji puiki!

Šį kartą pasakojimo centre legendinio Perikūro duktė - Madlena. Istorija pradedama didžiojo bankininko, svarbios figūros Marselio Perikūro laidotuvių scena, kurios metu per langą iššoka Madlenos septynmetis sūnus Polis. Scena groteskiška, sukrečianti ir emociškai laaabai stipri. Žinoma, Madlena šių įvykių tiesiog sugniuždoma ir didžiuliai jos turtai, paveldėti iš tėvo, atsiduria godžių žmonių akiratyje. Moteris, nuomažens augusi šiltnamio sąlygomis, visuomet be mažiausio trūkumo pinigų, net nesivargina domėtis turtiniais reikalais ir tai labai greitai turi esmines pasekmes. Moteris lieka be nieko. Metas kilti į kovą!

Įkvepianti Madlenos kova už būvį ir saldus saldus kerštas. Siužetas vertas gero detektyvo vardo. Moteris išsivaduoja iš neveiklumo, prisiima atsakomybę ir iki smulkmenų suplanuoją tobulą keršto planą. Jos šaltakraujiškumas negali nežavėti. Tiesiog skaitai ir sergi už ją - kad tik jai viskas pavyktų. Įkvepianti moteris. Ir dar - viskas kylančio Antrojo pasaulinio karo fone.

Lemaitre - talentingas pasakotojas. Šiam rašytojui visiškai nereikia ilgų puslapių, kad atskleisti herojų. Kelios mažos detalės ir skaitytojui visiškai aišku su kuo turime reikalą. Be to, jo prancūziška elegancija tiesiog paperka. Nutylėjimai dialoguose tokie rafinuoti, tokie užburiantys. Priminė man dėl ko taip mėgstu visą prancūzų kultūrą.

Jei norisi elegantiškos, rafinuotos, pagaulios istorijos apie tai, kad kerštas geriausiai patiekiamas šaltas - ši knyga jums patiks.


#lemaitre #pierrelemaitre #gaisrospalvos #rekomendacija #atsiliepimas #knyga #knygos #tinklarastis #darvienapuslapi

62 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page