top of page
Search

Rachel Joyce - Panelės Benson vabalas

Istorija žadėjo būti įdomi. Antrasis Pasaulinis baigėsi, bet ramybė ir rutina nenusistovėjo. Daug ko trūksta. Panelė Benson - senmergė mokytoja, kuri nekenčia savo pilko ir nuobodaus gyvenimo. Netikėtas mokinių patyčių epizodas panelę Benson išmuša iš vėžių. Lūžis esminis - ji meta viską, pasivogia batus ir nusprendžia įgyvendinti savo svajonę. Ji keliaus į pasaulio kraštą, Kaledoniją, surasti auksinį vabalą, apie kurį pasakojo tėvas. Taip atsitinka, kad jos kompanionė šioje kelionėje bus, rodos, visiškai netinkamas tam žmogus - Enida, mažutė blondinė, kurią pasaulis nuolat stebina, kuriai svarbu kaip ji atrodo ir kuri yra gana paviršutiniška.


Tokia istorija, bet kiek sluoksnių po savimi talpina, kiek temų autorė užkabina: apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų nešiojamės savo gyvenimo bagažą, apie tai, kaip esame linkę spręsti apie kitus vos užmetę į juos akį, apie tai, kaip patys nesuderinaumiausi žmonės gali ne tik rasti bendrą kalbą, bet ir tapti geriausiais draugais. Tikrai, emocinė kūrinio pusė labai stipri. Autorė sukūrė puikius personažus, pamažu juos atskleidė ir tikrai suvirpino širdį.


Silpnoji pusė pats pasakojimas - jei pradžioje atrodė kaip kažkas naujo, įdomaus, vėliau tapo per lėta ir gana nuobodu. Nepavyko išlaikyti dėmesio ir susikaupimo. Čia silpnoji dalis.


Įspūdžiai tokie 50/50. Buvo kas patiko, buvo kas sujaudino, bet nemanau, kad šią knygą prisiminsiu ilgam.#racheljoyce #panelesbensonvabalas #reklama #dovana #darvienapuslapi #tinklarastis

34 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page