top of page
Search

Ragnar Jonasson - Akinantis sniegas

Kai pamatai knygos viršelyje besipuikuojančią skambią frazę - "islandiško detektyvo karalius", nieko kito kaip laaabai stipraus detektyvo negali tikėtis. O kartelė labai aukšta, nes, mano atveju, pretendentas turi pasirodyti plius minus kaip Nesbo, kuris man yra detektyvo karalius. Iškart pasakysiu - pradžia buvo daug žadantis, pabaiga - not so much.

Istorija mus nukelia į atokų Islandijos žvejų kaimelį, kuriame savo laimę bando jaunas detektyvas Aris. Tai Ario šansas pagauti sėkmės paukštę ir sužibėti, nes dėl šios galimybės jis paaukojo daug - sostinėje jo laukia mylima mergina. Maža to, miestelis jo tikrai nepasitinka išskėstomis rankomis. Vaikinas čia svetimas ir niekas nesiruošia palengvinti jo gyvenimo. Bet štai netikėtai žūva/yra nužudomas žymus rašytojas, o šalia to dar randama iki pusės nuoga kraujuojanti mergina be sąmonės. Vat ir prasideda tamsiosios linksmybės.

Skaitėsi tikrai gana smagiai. Surijau knygą per kelias valandas, bet kuo arčiau pabaigos, tuo labiau jaučiau nusivylimą. Nereiktų istorijos lyginti su Agatha Christie, nes tai visai į ją nepanašu. Į Nesbo šiek tiek - bet tokio įtampos lygio, kurį pasiekia detektyvo meistras Jo Nesbo, Ragnar Jonasson pasiekti tikrai nepavyko, o ir palikti skaitytoją išsižiojusį iš nuostabos tikrai ne. Aišku, buvo skandinaviškas niūrumas, intriga neblogai sugalvota ir visai įdomus ėjimas su sniege rasta moterimi, bet atomazga meh. Galima buvo geriau sugalvoti.

Per daug nepeiksiu, nes tikrai užkabino ir norėjau sužinoti, kas bus toliau, bet didesnio įspūdžio nepadarė.


Knygą įsigyti galite ČIA.

#baltoslankos #darvienapuslapi #knyga #knygps #tinklarastis #dovana #remiama #ragnarjonasson #akinantissniegas #detektyvas98 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page