top of page
Search

Reshma Saujani - Būkite drąsios, ne tobulos

Updated: Aug 17, 2020

Reshma Saujani yra ta mergina, kuri turėjo viską, bet nusprendė siekti savo svajonės ir tuo tobulu savo gyvenimo paveikslėliu surizikavo. Ilga laiką tik slapčiausiose svajonėse puoselėjo viltį balotiruotis į JAV kongresą. Atėjo diena, kai surizikavo. Viskas baigėsi pralaimėjimu, bet tik tai minutei. Mergina pralaimėjimą pavertė nauja galimybe ir įkūrė organizaciją “Mergaitės, kurios koduoja”. Tai tapo nauja galimybe sau, o kartu prasme gyvenimui. Šalia to dar sekė įkvepianti TED kalba ir ši knyga.


Trupai drūtai - maža knygelė su galingu motyvacijos užtaisu. Autorė knygą pradeda mergaičių vaikyste. Pirmasis skyrelis iškalbingai pavadintas “Gerutė, gražutė ir visa tokia meilutė”. Mintis tokia, kad mergaitės nuo mažų dienų pratinamos prie tam tikro elgesio: neišsitepti, kalbėti tyliai, atitinkami žaislai, smulkiosios motorikos lavinimas, saugūs žaidimai. Toliau pereinama prie to, kad atsitinka, kai tokia saugiam burbule užauginta mergaitė tampa moterimi. Įdomu! Tikrai labai įdomu!


Knygos tikslas - pajudėti. Pajudėti nuo to tobulumo siekio kuo toliau ir pasiekti tokį tašką, kai tapsime drąsios ir nebebijosime būti netobulomis. Iš esmės tai kodo nulaužimas - to, kas buvo giliai tavyje įsišakniję sulaužymas. Tada nebijoti kurti gyvenimo, kuris yra tau, o ne mamai, tėčiui, draugams, vaikams ar visuomenei.


Apie tekstą. Jis lengvas, pagaulus ir šiek tiek pasikartojantis. Tiesa, tai nieko keisto, nes dauguma motyvacinių knygų jus drąsina ir koduoja kažką keisti, o pasikartojimai tam itin tinka. Kartu taip pastiprinama ir siunčiama žinutė.


Kažko ypatingai naujo knygoje aš neradau, bet skubu pridurti tai, kad aš apskritai domiuosi moterų įgalinimo, išsilaisvinimo ir stiprinimo temomis, tad tas nebūtinai galios jums. Jei nesate nieko panašaus skaitę - ši knyga gali būti puikus startas, nes tai, ką aš sužinojau iš daugybės knygų, šioje pateikta koncentruotai. Žodžiu, sutaupysite laiko, nes šiuose 200 psl rasite gerą padrąsinimo dozę kartu su visa istorija apie tai, kur slypi musu vidinių demonų šaknys.


Kam skaityti? Dovanokite knygą visoms merginoms ir moterims, kurioms reikia pastiprinimo ir apkabinimo. Perskaičius ją, atrodo, kad kalnus galėčiau nuversti! Tikrai neperdedu. Dovanokite knygą sau, nes nuo ko gi kito, jei ne mūsų pačių savijautos prasideda gražiausi gyvenime dalykai. O aš šią knygą būtinai saugosiu lentynoje, nes beprotiškai noriu, kad ją perskaitytų užaugusi mano dukra. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #reshmasaujani #tbukitedrasiosnetobulos #feminizmas

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page