top of page
Search

Richard Roper - Dėl to verta gyventi

Updated: Aug 11, 2020

Šios knygos atsiradimo priešistorė intriguoja. Autoriui knygos idėja gimė perskaičius straipsnį apie žmones, kurių darbas rūpintis laidotuvėmis tų, kuriais nebesirūpina niekas. Dažniausiai tai vieniši žmonės, kurie dėl vienokių ar kutokių priežasčių neturi artimųjų. Autoriui šis straipsnis sukėlė daugybę minčių ir jausmų. Taip gimė knygos idėja.


“Dėl to verta gyventi” pasakojama vidutinio amžiaus vyro Endriaus gyvenimo istorija. Šis vyras atrodo ganėtinai nuobodus. Dirba municipaliteto tarnyboje, neišsiskiria nei savo išvaizda nei pomėgiais. Bet yra pora “bet”. Vienas jų - vyro darbas . Endriaus pareiga mirusių vienišių namuose surasti tapatybės dokumentus ir artimuosius, kurie pasirūpins velionio laidotuvėmis. Jei tokių neatsiranda - tuo pasirūpina jis pats. Antras įdomus dalykas - neurotiškas ir intravertiškas vyras netyčia apsimelavo darbe, kad turi fantastiškus namus, žmoną ir porą vaikų. Viskas taip ir liktų jo sąžinės reikalu jei ne nauja kolegė Pegė. Vyras jaučia jai simpatija, o jo įsivaizduojama šeima trukdo tuos santykius plėtoti toliau. Endrius atsiduria kryžkelėje - ar rizikuoti darbu ir visiems atskleisti tiesą ar meluoti toliau, bet tuomet Pegę tektų pamiršti.


Tai unikali knyga. Labai įdomus priėjimas prie mirties, vienišumo temų. Tikrai tarp milijonų pasaulyje išleidžiamų knygų autoriaus pasirinktas kelias išsiskiria. Turiu paminėti, kad originalus knygos pavadinimas “How not to die alone” man pasirodė daug labiau atspindintis temą ir knygos turinį. Bandymas surasti mirusių artimuosius, nepalikti jų vienų paskutinėje kelionėje labai gražiai susipina su pagrindinio veikėjo ieškojimais ir baime likti vienam. Manau ši vienišumo tema ypač aktuali šiuo metu, kad dauguma mūsų panirę virtualiame bendravime, įsivaizduojamuose, o ne realybėje puoselėjamuose santykiuose, kai susvetimėjimo jausmas itin aštrus.


Itin stiprus pasirodė pagrindinio veikėjo personažas. Jo neurotiškumas bei intravertiškumas atskleistas puikiai. Taip pat kiek su šypsena galime, manau, kiekvienas beskaitydami rasti to savojo Endriaus mumyse kiekviename. Knygos nugarėlė žada linksmą istoriją, bet aš labiau įžvelgiu ramumą, melancholiją, šiek tiek slogučio ir vilties blyksnius.


Kam skaityti? Tiems, kas nori jautrios ir nepaviršutiniškos istorijos apie gyvenimą, vienišumą ir viltį. Originalus priėjimas prie temos ir knyga, kuri mano minčių dar ilgai nepaliks.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #remiama #richardroper #deltovertagyventi

8 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page