top of page
Search

Robert Seethaler - Tabakininkas

Updated: Aug 11, 2020

“Baltos lankos” paskutiniu metu mane itin žavi savo leidybai pasirinktais kūriniais. Knyga “Tabakininkas” - vienas tų kūrinių, kuris literatūros pasaulyje sužavėjo ne vieną arba yra įtraukiamas į būtinų perskaityti knygų sąrašą. Žodžiu, knyga sulaukė didžiulio susidomėjimo. Aš manau, kad knygos viršelis – vienas tų dalykų, kurie traukia skaitytojus. Tokią knygą paprasčiausiai norisi turėti. Viršelis tobulas.


Dabar apie turinį. Knygos veiksmas vyksta pora metų iki prasidedant Antrąjam pasauliniam karui. Pagrindinis veikėjas septyniolikmetis berniukas, kuris dėl tam tikrų aplinkybių palieka namus ir išvykęs į Vieną pradeda darbuotis tabako krautuvėlėje. Labai greitai susidraugauja su vienu ištikimiausių krautuvėlės pirkėjų, pačiu profesoriumi Froidu. Kartu jie apmąsto daugybę filosofinių klausimų apie gyvenimą, laimę, meilę ir tai, kas jaudina jaunąjį vaikiną. Visi šie pamastymai tikri literatūriniai perliukai.


Knygoje vystoma ir dar viena tema – pirmoji meilė. Vaikinui ši nauja patirtis kelia didžiulius įššūkius. Tai nėra laiminga meilė besitęsianti iki “ilgai ir laimingai gyveno”. Būtent per vaikino meilę merginai ir draugystę profesoriui atskleidžiama kaip paprastų žmonių gyvenimai buvo paveikta Vokietijos nacistinių jėgų.


Knygos apimtis išties nedidelė, tačiau savo turiniu kūrinys labai talpus ir apima daug gilių ir prasmingų dalykų. Mano vertinimas - 4/5, nes tikriausiai dėl sukelto didžiulio šaršalo aplink šią knygą tikėjausi daugiau. Vis tik 5 žvaigždutės lieka toms knygoms kurios yra TOS knygos.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #baltoslankos #robertseethaler #tabakininkas

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page