top of page
Search

Robertas Petrauskas - Trečiojo Reicho triumfas

Updated: Aug 11, 2020

Jau kurį laiką mano aplinkoje vis iškildavo ši Roberto Petrausko knyga. Kai pažiūriu, kad išleista 2010 metais, suprantu, kad gerokai pavėluotai, beeet... geriau vėliau nei niekada. Sulaukiau savo eilės bibliotekoje ir čiupau. Knyga, matosi, kad buvo skaityta, tad tikrai palaikiau tai geru pirmu ženklu, jog bus puiki.


Neapsirikau. Istorija man ilgą laiką buvo neįdomi - mokytojai mokykloje nesudomino, o pati kažkaip irgi neprisikapsčiau prie tos įdomiosios istorijos. Man ši pamoka mokyklos laikais buvo apie faktus ir datas. Nuo-bo-du! Kodėl manęs istorijos nemokė Robertas Petrauskas??? Jaučiu, kad būtų buvusi viena mėgstamiausių pamokų. Autorius nuosekliai pasakoja apie tai, kaip pamažu iš daugybės aplinkybių, na ir, aišku, Versalio sutarties, susikuria sąlygos Antrąjam pasauliniam karui. Viska detalu, kartais mano akimis net per daug, bet čia turbūt tiems istorijos moksliukams, kuriems viskas viskas, kas susiję su šiuo karu, yra įdomu. Kas keisčiausia, knyga skaitosi lyg romanas, detektyvas ir tileris kartu sudėjus. Didelis pliusas man buvo tai, kad pateiktos įdomios citatos iš laiškų ir dienoraščių, kurios geriau atskleidžia to meto atmosferą ir padeda suvokti vienų ar kitų sprendimų priežastis. Taip pat puikiai atrinktos nuotraukos.


Vienareikšmiškai - knyga privalo būti kiekvienų namų lentynoje. Beje yra dar dvi dalys, kurias būtinai skaitysiu. Pirmoji baigiasi Prancūzijos sutriuškinimu ir, kaip skelbia pavadinimas, Reicho triumfu. Toliau laukia dar įdomiau - pvz. Barbarosa. Žodžiu, skaitykit, jei galvojat, kad istorija nuobodu - Robertas Petrauskas šį įsitikinimą sugriaus kaip kortų namelį. Skaitykit ir jei mylit istoriją - knyga puiki ir tikiu, kad rasite daug įdomių bei naujų dalykų. O aš džiaugiuosi, kad perskaičiau, nes apkamšiau savo istorijos spragas, praturtinau save naujomis žiniomis, o taip pat pasimėgavau kokybiška knyga.#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #robertaspetrauskas #treciojoreichotriumfas #antraspasauliniskaras #istorija

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page