top of page
Search

Romain Gary - Mirusiųjų vynas

Updated: Aug 11, 2020

Man, kaip didžiulei Romain Gary kūrybos mylėtojai, tik pamačius šią knygą buvo aišku, kad ją perskaityti privalau. Juk tai pirmasis jaunojo rašytojo kūrinys. Griebiau ir tiesiog perskriejau puslapius žaibišku greičiu. Jausmas keistas – lyg ir Gary, bet lyg ir ne...


Kūrinys pasakoja apie girto Tulpės nuotykius mirusiųjų pasaulyje. Čia nerasite angeliukų su papurusiomis garbanomis ir pažatėtojo rojaus, kur viskas šviesu ir gera. Ne, ne. Atmosfera čia tamsi, retkarčiai apšviečiama vieno kito žvakigalio. Dvokas neretai vos ištveriamas. Na, o gyventojai – pagrinde visuomenės atmatos. Taip Romain Gary tarsi pasityčioja iš pomirtinio pasaulio – jaunasis kūrėjas pasitelkia visus įmanomus būdus kuo vulgariau ir fiziškiau atvaizduoti gyvus mirusiuos: juos ėda žiurkės, griaužia kirminai, jie pūva, pameta irstančias kūno dalis ir tt. Kaip įžanginiame žodyje rašo Philippe Bernot, „Mirusiųjų vyne“ rasitite visus įmanomus kūno skysčius: prakaitas, sprema, šlapimas ir tt. Šlykštu? Tikrai taip. Žodžiu, žengęs pirmą žingsnį į netradicinį mirusiųjų pasaulį, Romain Gary tradicijas laužo ir toliau.


Kūrinį, manau, verta skaityti pirmiausia vediniems smalsumo – juk įdomu, iš ko išaugo Romain Gary. Kadangi pirmas, tai, lyg ir savaime suprantama, kad nėra labai brandus kūrinys. Ir nors sumanymas geras, tačiau išpildymas šimtu procentų nepavyko. Sužavėjo humoras – jau galima užčiuopti vėliau Gary kūriniuose pasirodančius humoro perliukus. Skaitytojai, gerai susipažinę su Romain Gary kūryba, čia atras daug sąsajų su kitais daug brandesniais jo kūriniais. Neretai juose panaudojamos ištisai perrašytos pastraipos arba net panaudojami veikėjai, kilę iš romano „Mirusiųjų vyno“.


Su knyga kviečiu susipažinti stereotipų laužytojus, nestandartinės literatūros mėgėjus bei tuos, kurie nori susipažinti su dar gana“ žalia“ Roman Gary kūryba, kad geriau galėtumėte įvertinti autoriaus vėlesnę kūrybą. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #remiama #dovana #romaingary #mirusiujuvynas #vaga

8 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page