top of page
Search

Romain Gary - Viskas dar prieš akis

Updated: Aug 11, 2020

Romain Gary knygų mylėtojams pristatinėti tikrai nereikia. Man šis autorius vienas tų, kurie savo plunksna sugeba paliesti pačią širdies gilumą. Toks jausmas, kad visas jo parašytas knygas galima būtų braukyti ir braukyti – tiek jose daug prasmingų dalykų. Knyga „Gyvenimas dar prieš akis“ pasiekė mane visai atsitiktinai. Negalėdama užmigti

LRT

tinklalaidėje radau šios knygos įrašą ir labai greitai jį išjungiau – kam atimti iš savęs galimybę visai tai perskaityti pačiai? Taip ši knyga atsidūrė pas mane ir nenuvylė. Ir tikrai norėjosi ją braukyti (ne, ne nebraukiau, būkit ramūs), norėjosi ją kažkam padovanoti, nes taip man būna visada, kai randi TĄ knygą, ir norėjosi kaip kokiam įsimylėjėliui rėkti visam pasauliui, kokia ji nuostabi.


Knygos herojus – kekšės vaikas mažylis Momo. Dešimtmetis (nors vėliau dideliam Momo džiaugsmui paaiškės, kad vyresnis) berniukas gyvena senos žydės ponios Rozos nelegaliame vaiknamyje. Ši neoficiali prieglauda skirta prostitučių vaikams. Istorija pasakojama iš berniuko perspektyvos, tad jaučiamas vaikiškas naivumas, kuris sukuria labai įdomią perspektyvą į suaugusiems savaime suprantamus dalykus ir vertinimus. Kaip vaikui sekasi gyventi tokioje iš pirmo žvilgsnio nedraugiškoje aplinkoje? Kas sieją jį ir ponią Rozą? Pasiruoškite tikrai įdomiems vakarams su knyga, nes Momo pats save apibūdina kaip filosofą ir jo požiūris į gyvenimą privers jus juoktis, verkti ir plačiau atmerkti akis.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #vaga #gyvenimasdarpriesakis #romaingary

4 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page