top of page
Search

Romy Hausmann - Numylėtinė

Updated: Aug 11, 2020

Pasakysiu atvirai - šito aš nesitikėjau. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir geras detektyvas tikrai nėra tie du dalykai, kurie eina greta vienas kito. Bent jau man taip atrodė. Bet leidykla nustebino gerąja prasme ir "Numylėtinę" aš drąsiai pasilieku savo namų bibliotekoje. Pasakysiu dar daugiau - ši knyga ras vietą prie mano taip numylėto Jo Nesbo, nes ji to verta.


Trumpai apie ką šis perliukas. Mažoje miške paslėptoje trobelėje vyksta nuo išorinio pasaulio atskirtas gyvenimas. Viskas čia sustyguota: yra laikas, valgyti, miegoti, eiti į tualetą. Taip nuo visų yra "saugoma" jauna moteris Lena bei jos vaikai. "Saugotojo" vaidmuo priklauso jos vyrui. Tiesa maža smulkmena - šį vaidmenį jis pats sau prisiskyrė. Nei Lena, nei vaikai trobelės palikti negali. Jie užrakinti. Beeeet.... vieną dieną nusistovėjusi tvarka griūva - Lena pabėga. Veiksmo erdvė prasiplečia toliau trobėlės ribų ir štai čia prasideda veiksmas. Tiesa, chronologinė tvarka knygoje kiek kitokia, bet naratyvas būtent toks.


Gana sudėtinga papasakoti apie šią knygą neišduodant įdomių detalių ir nesugadinant jums malonumo. Vienas netikėtimas seka kitą ir net nepastebėsite kaip knyga jus įtrauks. Tikiu, kad nesinorės jos paleisti iš rankų. Ji jus stebins, šokiruos ir intriguos. Autorė sėkmingai vedžios jus už nosies - pasiruoškite tam.


Man tai pasirodė tikrai aukšto lygio detektyvas. Nerasite jame kažkokių klišių, banalybių ir nuspėjamų dalykų, kuriuos neretai aptinkame knygose tų, kurie mano galį rašyti tokio tipo kūrinius. Romy Rausmann ne vaidina, kad gali, o išties moka kurti detektyvinę istoriją. Nuoširdžiai likau nustebinta ir jei atvirai - mano tiklas - kad kiekvienas gerų detektyvinių knygų mylėtojas atrastų šią Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleistą naujieną.


Tai tamsus, niūrus ir paslaptingas pasakojimas. Autorė apverčia aukštyn kojomis dalykus, kurie kasdieniame pasaulyje normalūs ir savaime suprantami. Ji kelia klausimą - ar galima lengva ranka vieną žmogų pakeisti kitu? Ryškūs veikėjai, kurie puikiai išpildyti. Jei jau personažas neryžtingas, tai toks išlieka iki galo. Jei tai tėvo vaidmuo, jis įtikina, nes veikėjas organiškas tiek savo veiksmais tiek mintimis. Tiesa, knygos pradžioje galite sutrikti ir nesuprasti, kas vyksta, bet neišsigąskite ir skaitykite toliau - verta.


Tai tiek tų liaupsių. Nesimaivysiu ir pasakysiu - labai patiko. Jei ir jūs mėgstate įtemptus, tamsius ir įtraukiančius Jo Nesbo tipo detektyvus - drąsiai griebkite "Numylėtinę". Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #lietuvosrasytojusajungosleidykla #remiama #romyhausmann #detektyvas #numyletine

17 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page