top of page
Search

Roy Jacobsen - Neregimieji

Updated: Aug 11, 2020

Skandinavų, dailus viršelis ir Man Booker nominacija - trys dalykai magiškai pelnantys mano palankumą knygai! O dar pridėkite “Klassekampen” žodžius, jog “Neregimieji” - šedevras, svarbiausias šiuolaikinis norvegų romanas. Viskas! Abejonių nelieka - imam ir skaitom!


Na, o su skaitymu reikalai įdomūs. Kūrinyje veiksmo mažai, kas man ne problema, tačiau reikėjo įsiskaityti, nes nuo pirmo puslapio nepagavo. Veiksmas vyksta mažoje Norvegijos salelėje, kurioje gyvena Bariojų šeima: senelis, jo dukra bei sūnus su šeima. Veiksmas, kiek jo ten yra, sukasi mažoje erdvėje ir yra stipriai įtakojamas gamtos ciklo. Viskas absoliučiai priešinga šiuolaikinio žmogaus kasdienybei - veikimo erdvė siaura, galimybių veikti nedaug, bendravimas siaurame rate ir dar ta gamta, primetanti savo taisykles ir taip sunkioje kasdienybėje. Ši knyga - tai malda kasdienybei. Paprasto gyvenimo nepaprasta poezija. Apie tai, kaip mažytė sala pasiglemžia mažus žmonių gyvenimus ir įtraukia į save. Dažniausiai ir nebepaleidžia. Kasdienis triūsas, kuris lėtas lėtas, bet labai atkakalus. Darbas, kurio rezulatų irgi nepamatysi čia ir dabar. Salą sudrebinti gali tik du įvykiai - mirtis ir gimimas. Taip ir atsitinka. O toliau tik geriau - puslapius versti norisi dar ir dar. Jau nekantrauju sulaukti antros dalies.


Knyga patiks tipiškos lėtos skandinaviškos literatūros mylėtojams. Pasakojimas gilus. Emocijomis nesidrabstoma, bet išgyvenimų daug ir gilių. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #royjacobsen #neregimieji #lietuvosrasytojusajungosleidykla

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page