top of page
Search

Saša Sokolov - Durnių mokykla

Updated: Aug 11, 2020

Apie "Durnių mokyklą" aš tiesiog turėjau šeštą jausmą, kad turiu ją perskaityti. Tiesiog. Nežinojau nieko apie knygą ar jos autorių. Ir tas šeštas jausmas nuvedė link labai įdomiaus patyrimo. Kalbėti apie ką ši knyga būtų šiek tiek netikslinga, nes iš esmės viskas tilptų į du žodžius - šizofreniką berniuką. Ši knyga yra gerokai daugiau nei pasakojimas. Neabejotinai skaitytojas turi būti pasiruošęs absoliučiam netikėtimui, būti tam tikros nuotaikos ir atviros širdies. Kitaip kūrinio pajausti nepavyks.


"Durnių mokykla" netiks lengvų "myliu - nemyliu" romaniūkščių mylėtojams. Pasakojimas čia vaidina antraeilį vaidmenį. Šios knygos skaitymo malonumas gerokai intelektualesnis - jis apie naratyvo karoliukų vėrimą, tada pervėrimą kita tvarka, nes tai kas atrodė tikra, pasirodo, yra netiesa. Kas šiame kūrinyje yra pats stipriausias dalykas - tai kalbos grožis. Ji poetiška, tiksli ir vaizdinga. Sokolovas net sukūrė terminą apibūdinantį šį kūrinį - proezija. Taigi čia susiduria visi geriausi prozos ir poezijos elementai.


Knyga šiek tiek rezonuoja su Škėmos "Balta drobule", nes čia taip pat pasąmonės srauto kūrinys, bet tematika ir visa kita nepanašu. Čia daug siurrealizmo. Riba tarp to, kas tikra, ir to, ko nėra, tokia plonytė, kad kai kurie knygos veikėjai galima manyti yra pusiau gyvi arba pusiau mirę, o gal jų net nėra. Bet net ir tai tampa nelabai svarbu.


Rekomenduoju intelektualios literatūros mylėtojams, pasiilgusiems kažko tikro, gilaus ir kitokio. Gero skaitymo.

#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #remiama #dovana #sasasokolov #durniumokykla #vaga

10 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page