top of page
Search

Sally Hepworth - Anyta

Updated: Aug 11, 2020

Neslėpsiu - knygą į rankas paskatino paimti pavadinimas. Anyta, tikriausiai, vienas iš tų nedaugelio žodžių, kurie gali sukelti itin stiprią emociją. Marčios ir anytos santykis apipintas daugybe mitų, legendų, anekdotų ir pan. Neretai šis santykis grįstas įtampa, nes vyro mama negali "peleisti" savo sūnaus, suprasti, kad jis jau užaugo ir nebėra mažas berniukas. Konkurencija, intrigos, įtampa - štai kas neretai lydi dviejų skirtingų kartų moterų santykius. Tikrai intriguoja!


S. Hepworth "Anyta" - pasakojimas apie Liusę (marčią) ir Dajaną (anytą). Liusė labai anksti neteko mamos, tad natūralu, kad trūkstant artumo ir motinos švelnumo, savo vyro mamoje ieško draugės, o gal net savo mamos pakaitalo. Deja deja tenka nusivilti, nes nuo pirmų akimirkų santykiai nesiklosto tobulai. Dajana - rafinuota, elegantiška ir iš pirmo žvilgsnio šalta moteris. Taip, ji dirba su pabėgėliais ir savo veiklai atiduoda širdį, bet savo šeimos nariams neretai išlieka griežta bei šalta. Per dešimt metų šių moterų santykiai patyrė visko. Net labai skaudžių ir nemalonių dalykų. Ir staiga namuose randamas Dajanos lavonas bei atsisveikinimo laiškas. Skrodimo išvados nesutampa su savižudybės versija. Ar gali būti, kad Liusė prikišo prie viso to nagus? Kas išties atsitiko?


Iškart pasakysiu - tai nėra banali marčios - anytos istorija. Jų santykis gerokai sudėtingesnis. Jis nėra susijęs su konkurencija dėl sūnaus - vyro meilės. Tai siejasi su dviejų moterų asmenine istorija, bagažu iš praeities ir tai, kaip jos eina į naują santykį su kitais žmonėmis.


Puikus autorės sprendimas - pasakojimas iš dviejų perspektyvų: Dajanos ir Liusės. Skaitytojas nuolat vėtomas ir mėtomas apsispręsti, kurią pusę jam palaikyti. Tas labai atraktyvu ir įtraukia. Kitas svarbus aspektas - labai gerai išlaikyta riba tarp jautrumo ir sentimentalumo. Pasakojimas jautrus ir gilus, bet kartu nėra apkarstytas banaliais virkavimais. Man asmeniškai, tai didžiulis pliusas.


Jei pasiilgote knygos, kurios negalėsite paleisti iš rankų ir istorijos, kuri įtrauks nuo pirmo iki paskutinio puslapio - ši knyga kaip tik Jums. Pasinerkite į puikiai sukonstruotą pasakojimą apie nesusikalbėjimus ir tai kaip mūsų paeitis lemia mūsų elgesį dabar. Gero ir jaukaus skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #sallyhepworth #anyta

10 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page