Search

Sally Hepworth - Kaimynai

Rodos, visiškai neseniai visi knygų mylėtojai skaitė Sally Hepworth "Anytą" ir štai "Balto" mus vėl džiugina šios autorės knygomis. Tikrai visai suprantamas smalsumas, ką gi autorė šįkart mums pasiūlys.


Knyga labai plačiai lyginama su populiariu televizijos serialu "Nusivylusios namų šeimininkės". Gal tai dėl vienos eilutės iš knygos, gal tai marketinginis triukas, bet panašumų šiek tiek yra: rami idiliška priemiesčio gatvelė, keturios moterys, kurios iš pirmo žvilgsnio gyvena tobulus gyvenimus. Vietinių šeimų gyvenimas nusistovėjęs. Jie dirba, augina vaikus: rutina, rutina, rutina. Naujų vėjų įneša šviežiai apsigyvenusi kaimynė. Izabelė čia apsigyvena viena, be vyro, be vaikų ir jau tai priverčia pakelti antakius vietinius, nes lyg ir nerašyta taisyklė sako - tai vieta gyventi šeimoms. Jauna moteris labai stengiasi pritapti, domisi vietiniais, noriai mezga pažintis. Čia ir pradeda lįsti itin kruopščiai suslėptos tobulus gyvenimus gaubiančios paslaptys...


Kai norisi knygos, kurią norisi suryti vienu ypu - Sally Hepworth puikus pasirinkimas. Net po itin sunkios darbo dienos su malonumu griebsite knygą ir skriesite puslapiais. Autorė turi talentą rašyti lengvo turinio įtraukiančias knygas. Esminis momentas, kuris skirią Sally nuo kitų panašaus tipo knygų kūrėjų - autorei pavyksta išvengti buitinio banalumo ir skaitydamas jos knygas tikrai nereikės kraipyti galvos nuo klišinių formuluočių.


Kokie įspūdžiai? Skaičiau, mėgavausi, bet kartu ir painiojausi. Veikėjų pasirodė per daug ir jie gana panašūs, tad nieko keisto, kad pameti, kas yra kas. Bet bėda nėra itin didelė, nes skaitosi lengvai ir greitai vėl grįžti į vėžias.


Kodėl skaitytojams turėtų patikti ši knyga? Pirmiausia - paslaptys. Na, jos mums patinka, o ypač, kai jos liečia tuos tobuluosius, kurie neva gyvena geriau nei mes. Kitas dalykas - temos, kurias paliečia autorė: pogimdyvinė depresija, santuokos problemos, vaikų auginimas. Tai temos, kurios vienam ar kitaip paliečia daugumą mūsų. Taigi paslapčių ir aktualių temų ingridientai suplaka tikrai gardų kokteiliuką ištroškusiam skaitytojui.


Nemanau, kad čia reiktų ieškoti kažkokių literatūrinių gelmių. Nieko labai naujo autorė nesukuria ir nesugalvoja, bet nemanau, kad tai to tipo literatūra, kurioje reiktų ieškoti didelės prasmės. Paprastai tokiose knygose ieškome malonumo pasinerti į pasakojimą ir pabėgti nuo savo kasdienių rūpesčių. Tai ši knyga tikrai suteikia.


Gero skaitymo.
#sallyhepworth #knyga #knygos #balto #kaimynai #apzvalga #atsiliepimas #dovana

101 views0 comments

Recent Posts

See All