top of page
Search

Sally Rooney - Normalūs žmonės

Updated: Aug 11, 2020

Ši knyga kaip fenomenas klaidžioja internetuose jau kurį laiką. Pasidarė smalsu sužinoti, kuo ji tokia ypatinga. Dalinuosi savo įžvalgomis.


“Normalūs žmonės” - tai pasakojimas apie du jaunuolius- Marianą ir Konelį. Vaikinas yra mokyklos populiarusis gražuoliukas, kurį mėgsta visi. Mariana priešingai - atstumtoji vienišė, kurią rastume mokyklos populiarumo laiptelių apačioje. Tokie skirtingi žmonės kažkaip randa kelią pas vienas kitą ir prasideda išties komplikuoti santykiai.


Visa istorija labai primena nuolatinį judėjimą pirmyn ir atgal. Tikrai ne gerąja prasme. O ne! Buvo akimirkų, kai norėjosi tiesiog sviesti knygą ir šaukti ant pagrindinių veikėjų. Tiek daug to tąsymosi! Keista tai, kad nors pasakojama istorija nepadarė įspūdžio, bet Rooney rašymas visai imponavo. Gal savo lakoniškumu, rezervuotu požiūriu į jausmingumą. Tikrai buvo labai smagaus skaitymo.


Užkliuvo veikėjų nevietisumas, neišplėtojimas iki galo. Trūko logikos. Mariana, kuri pateikiama kaip labai protinga mergina, vietomis elgiasi taip kvailai, kad negali patikėti. Taip, daug kas aiškinama problemomis šeimoje, bet gal tuomet reiktų plačiau jas atskleisti. Arba Konelis, mokyklos žvaigždė, atvykęs į koledžą pamiršta elementarius socialinius įgūdžius ir absoliučiai nejaukiai jaučiasi kiekvienoje iškylančioje situacijoje. Jau nekalbu apie Marianos šeimos narius, kurių elgesys absoliučiai nesisieja su adekvatumu.


Žodžiu, ši knyga yra skyrybų, “aš tave myliu”, “daugiau nebegaliu” ir sekso maratonas. Štai, po šio sakinio maždaug jau galite nebeskaityti knygos.


Nuolatinis sekso ir seksualumo kultyvavimas nuobodus. Gal jaunesniam skaitytojui tai būtų labiau paveiku, intriguotų ir sudomintų. Man šiuo atveju reakcija buvo tokia: seksas? Nu ok ir kas iš to. Tikrai iš knygos, kuri nori mane kažkaip intriguoti ir paveikti, tikiuosi daugiau nei sekso scenų.


Nepajutau ryšio su šiuo pasakojimu. Vis rodėsi, kad gal jau jau tuoj kažką autorė padarys ir viskas stebuklingai nušvis. Taip nenutiko. Net tas momentas, kai jaunuoliai baigia mokyklą ir pereina į koledžą ir situacija apsiverčia, buvo absoliučiai nuspėjama ir banali.


Kam skaityti? Kviečiu pabandyti jaunesnio amžiaus skaitytojus. Gal jiems ši istorija pasirodys artimesnė ir labiau rezonuos.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #sallyrooney #normaluszmones

28 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page