top of page
Search

Sarah Blau - Kitokios

Updated: Oct 28, 2021

Nacionalinis Izaraelio bestseleris iškart patraukė mano akį. Kaip visad - tobulas Baltų lankų viršelis, o ir moterystės, feminizmo bei motinystės temos yra tos, kurios visad sudomina. Na, ir visa tai dar apsupta žydiškos kultūros - kas gali būti įdomiau?


Pasakojama apie keturias studijų laikų drauges, kurios duoda įžadus prieš viena kitą neturėti vaikų ir realizuoti save. Į pažadą visos žiūri rimtai ir jo laikosi. Ypač rimtai nusiteikusi Šeila. Dabar, praėjus 20 metų, Šeila vis dar vieniša, neturi vaikų ir išgirsta apie vienos iš ketveriukės nužudymą. Velionė - profesorė, nagrinėjusi moterų emancipacijos klausimus. Nužudymas itin brutalus: rankose priklijuota lėlė, imituojanti kūdikį, o ant kaktos užrašas "motina". Šeila šokiruota ir kartu nori išsiaiškinti, kas žudikas.

Įspūdžiai - skaitosi smagiai. Autorė sugeba vedžioti skaitytoją už nosies. Jau, rodos, kaip ir viskas aišku, o tada, bam, ir vėl nebeaišku niekas. Nuo pirmų puslapių pajutau simpatiją pagrindinei herojai. Ypač patiko jos vidiniai monologai, proto aštrumas, ir humoro jausmas.

Knygoje gausu judaizmo simbolių. Pritrūko išnašų, paaiškinančių, kas yra kas. Jei nesate itin gerai susipažinę su judaizmu, tikrai galite justi žinių stygių. Kalbant apie feminizmą bei motinystę, pritrūko analizės, pamąstymų. Pasirodė, kad prabėgta gana paviršutiniškai.

Kūrinys kalba apie visuomenės spaudimą, kuriam dažnai priešinamės, bet kartais atsitinka taip, kad tai, kam labiausiai bandai atsispirti, galiausiai tave labiausiai vilioja. Šiuo atveju didžiulis pasipriešinimas tapti motina, tampa tuo akmeniu po kaklu, nes supranti, kad nori turėti vaikų, kad tavo norai ir nuomonė pasikeitė. Manau, svarbu suprasti, kad gyvenimas nestovi vietoje ir visiškai natūralu persigalvoti net ir esminiais klausimais. Kategoriškumas - ne tai, kas turėtų būti vertybė.

Negaliu sakyti, kad tai stipriausias mano skaitytas kūrinys. Vis tik pasakojimo maniera turi savo cinkelio ir visai maloniais suskaičiau. Nereiktų tikėtis itin stipraus feministinio kūrinio arba kažkokios stiprios analizės minėtomis temomis, bet kaip pramoginis kūrinys "sueis" visai smagiai.


Knygą galite įsigyti ČIA.#baltoslankos #kitokios #sarahblau #kitokios #literatura #apzvalga #atsiliepimas #knygos #knygutinklarastis #remiama

98 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page