top of page
Search

Saulius Šaltenis - Akis į akį. Klaipėda 1923

Jau ne kartą esu minėjusi, kad lietuvių autorių kūriniai nėra tie, į kuriuos pirmiausia krypsta mano akys. Smagu, kad leidyklose dirbantys žmonės tą jau žino ir karts nuo karto patys pasiūlo vienas ar kitas knygas. "Akis į akį. Klaipėda 1923" - naujausias Sauliaus Šaltenio kūrinys, kuris, beveik garantuotai, būtų nesulaukęs mano dėmesio, bet leidykla rekomendavo ir aš ją priėmiau. Koks geras tai buvo sprendimas.


Pradėsiu nuo to, kad nežinau, kas nutiko leidyklai Vaga, bet paskutiniu metu manes stebina jų leidinių estetika. Aukščiausia klasė. Ši knyga ne išimtis: viršelis, iliustracijos, net skirtukas, na ir, žinoma, Šaltenio tekstas. Kaip buvo nuostabu. Neveltui anotacija rašo, jog knyga kinematografiška - tikrai jausmas lyg 1922 - 1923 metais vaikštai Klaipėdos gatvėmis. Gali išgyventi ne tik į vykius, bet ir labai aiškiai įsijausti į tvyrančią nuotaiką. Jokios abejonės - kažkas nutiks. Klaipėdoje neramu, kyla bruzdesys - šio miesto mes neatiduosime.


Paraleliai sekame meilės liniją. Kaip neretai būna, žavinga mergina leidžia laiką netinkamo vyro kompanijoje, o tas, kuris ją išties dievina, jos nedomina. Skausmingai aprašyta vaikino meilė - švelni, tyra, nuolanki, be atsako. Keli sau klausimą - kodėl mergina tokia akla? Daug dar laukia išbandymų.


Galutinai nuginklavo Šaltenio citata: ,,taip kalba mano širdis, kai galvoju apie Klaipėdą."


Nuostabi knyga savo istorija, pasakojimo būdu, estetika. Tiesiog užbūrė mane. Jausmas buvo toks, kad tikrai savo rankose laikau ir vartau kažką tikro, gryno ir labai vertingo. Leidyklai "Vaga" tenoriu pasakyti - nesustokit.


Knygą įsigyti galite ČIA.#sauliussaltenis #knyga #knygos #akisiakiklaipeda1923 #literatura #darvienapuslapi #apzvalga #dovana #reklama

105 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page