top of page
Search

Shin Kyung Sook - Prašau, pasirūpink mama

Updated: Aug 11, 2020

Shin Kyung - Sook "Prašau, pasirūpink mama" - tai pasakojimas apie netikėtai Seulo stotyje dingusią Pak Sonjo. Ši 69-erių moteris, žmona ir keturių vaikų mama kartu su savo dingimu iškelia kalte persmelktus šeimos narių apmąstymus apie savo elgesį su dingusiąja. Kūrinys pasakojamas iš skirtingų perspektyvų, tad atskleidžamas individualus kiekvieno šeimynykščio santykis su Pak Sonjo.


Visa ko centre yra dingusios moters auka savo šeimai. Manau, jausmai perskaičius šią knygą gali kilti dvejopi. Daugumai knyga sukelia labai stiprius emocinius išgyvenimus: kaltės jausmą, gailestį, liūdesį. Tikiu, kad nemaža dalis žmonių turi dėl ko jaustis kalti prieš savo mamas. Jos augindamos mus daro didžiulį ir sunkų darbą, tad galbūt knyga privers išspausti ir ne viena ašarą. Autorės rašymo stilius puikus, daug labai iškalbingų detalių, jautrių gyvenimo momentų. Turiu prisipažinti, kad aš jaučiau autorės spaudimą jausti visus išvardintus jausmus. Tema labai jautri, tad išties sujaudinti skaitytoją lengva.


Vis dėlto, prisipažinsiu, kad labiau nei gailestį mamai aš jaučiau visai kitus dalykus. Galbūt "kaltos" Simone de Beauvoir arba Claude M. Steiner knygos, skaitytos iki paimant į rankas šią, tačiau aš galvojau tik apie tai, kaip žmogus pasirinkęs savo gyvenime būti auka griauna ne tik savo, bet ir savo artimųjų gyvenimus. Knygoje yra vieta, kurioje mama nusprendžia nešvęsti savo gimtadienio ir minėti jį kartu su vyro gimimo diena. Skaitytojus tas labai graudina. Bet moteris pati save stumia į poziciją, kur jos nėra, jos interesų taip pat. Beabejo vaikai ir vyras nėra šventieji, tačiau neiškelčiau jų kalčių taip aukštai kaip mėgina priversti autorė.


Kitas mane labai palietęs momentas - vaikai. Kūrinyje aprašytoje šeimoje yra visko kaip ir kiekvienoje realioje šeimoje, bet... Daug psichologinio smurto momentų. Pavyzdžiui, vyriausiasis sūnus pagal mamos planą turi tapti aukštu pareigūnu. Jis juo netampa ir jaučiasi nuvylęs savo mamą. Kaltė ypač išryškėja jai dingus. Bet vaikai nesiprašo į šį pasaulį. Mes jų norime ir mes nusprendžiame, kad jie gims. Jie nieko mums neskolingi. Jie neprivalo įgyvendinti mūsų slaptų svajonių. Vaikai gimsta ieškoti savo unikalaus kelio ir būti laimingi. Sau ne mums.


Kviečių skaityti tuos, kurie pasiilgo jaukaus skaitymo su gilia psichologine potekste. Labai įdomu, kuri kūrinio interpretacija Jums pasirodys artimesnė. Gero skaitymo


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #prasaupasirupinkmama #baltoslankos #shinkyungsook

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page