top of page
Search

Simone de Beauvoir - Antroji lytis

Updated: Aug 11, 2020

Pradėsiu šią apžvalgą man labai seniai knietinčia pastaba apie moterų elgesį. Ne kartą ir ne du teko susidurti su situacija, kai moteriškos lyties atstovė dėsto savo mintis emancipacijos tema, kalba apie moterų teises, pasiekimus ir pan. O tada... tada tuo pritylintu balseliu sako:"bet tik nepagalvokit, aš kokia feministė”. Natūraliai kyla mintis, ar buvimas feministe - tai tikrai blogiausias tavo gyvenime galimas dalykas? Really? Norėčiau priminti, kad be feminisčių, o teisybės dėlei ir feministų (nes buvo ir tokių) mes, mielos moterys, neturėtume daugybės teisių ir laisvių. Nesiplėsiu. Kitas momentas - tokie merginų pasvaičiojimai apskritai leidžia suabejoti jų išsilavinimu. Tiksliau jo egzistavimu.


Taigi priėjom! Toms ir tiems, kurie jaučia poreikį pasidomėti plačiau apie tai, kas per velnias yra tas feminizmas ir su kuo jis valgomas, “Margi raštai” suteikia išskirtinę galimybę susupažinti su lietuvišku Simone de Beauvoir knygos “Antroji lytis" leidimu. Ši knyga - tai feminizmo biblija ir tai ne tik skambūs žodžiai. Knyga stipri. Taigi visai logiška pažintį pradėti nuo jos.


Simone de Beauvoir nuo pat mažų dienų garsėjo kaip išskirtinai aštraus proto moteris. Net jos tėvas stebėjosi kaip jo dukra tokia vyriškai protinga. Ironiška - po keliolikos metu Simone taps feminizmo veidu, šaukle ir ikona. Ta vyriškai protinga moteris. Hahaha.


Po Antrojo pasaulinio karo iškilo reali grėsmė moterų išsikovotai pozicijai vyrų pasaulyje. Vyrai grįžo iš fronto. Moterys privalėjo pasitraukti. Simone tarė "NE". Taip gimė ši knyga. Paminėsiu, kad knyga išties išsami. Autorė analizuoja mitinę, biologinę, istorinę, literatūrinę šio klausimo puses. Knyga ne iš lengvųjų. Reikia turėti nemenką bagažą žinių, kad galėtum išties nuosekliai sekti ir suprasti tekstą. Arba galima nepabijoti darbo ir pasiieškoti to, ko nežinote. De Beauvoir atskleidžia priežastis kaip susikūrė šis vyrų pasaulis. Knyga, mane asmeniškai, labiau įtraukė nuo antrojo tomo "Išgyventos patirties", kuri labiau gyvenimiška ir "arčiau žemės". Rasite gana daug psichoanalizės, labai gilaus kapstymo ir tikrai tikiu, kad ne kartą nustebsite atradę kažką savo ir artimo.


Šią knygą būtina perskaityti kiekvienai moteriai. Taip suprasite save, savo jausmus, jus supantį pasaulį ir išsilaisvinsite. Kartkartėm man buvo per daug graudžių pavirkavimų ir tikrai jautėsi, kad knyga skaičiuoja jau daugiau nei gerus pusšimtį metų. Dalis problemų pasenusios. Taigi smagu, kad situacija keičiasi ir moterų padėtis smarkiai gerėja. Tačiau didžioji dalis medžiagos puikiai tinka ir šiai dienai. Autorė nesimaivo ir nemeluoja, kad lytys yra absoliučiai vienodos. Ne, ji sutinka, kad esame skirtingi, tačiau turime turėti vienodas galimybes veikti, realizuoti save ir keisti pasaulį.


Perskaitę knygą suprasite, kad tikrai nevisos feministės neskuta kojų ir vakarienei valgo vyrus. O jei perskaitys vyrai, tikrai tikiu, jog šiek tiek kitomis akimis pradės vertinti gyvenimo perspektyvą iš moters pusės. Labai rekomenduoju.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #simonedebeauvoir #margirastai #antrojilytis

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page