top of page
Search

Stefan Zweig - Vakarykštis pasaulis

Updated: Aug 11, 2020

Kai paskutinį kartą skaičiau Zweig (o tai buvo Marijos Antuanetės biografija), sakiau, kad tai pirma ir paskutinė jo parašyta knyga, kurią skaičiau. Visai neseniai Tyto alba perleido autobiografinę knygą “Vakarykštis pasaulis”. Tikrai net nebūčiau į ją žiūrėjus, jei ne leidykloje dirbanti Jūratė! Ačiū leidyklai už ją! Kokį lobį Jūs turit!!! Tai Jūratė mane įkalbėjo skaityti šią knygą ir, o dievai, kokia ji puiki! Dabar jau aš perimu estafetę ir visiems visiems šią knygą rekomenduosiu.


Zweig yra pasaulinio lygio rašytojas, pergyvenęs du pasaulinius karus. Jo sąskaitoje tiek patirčių, kad užtektų kelioms knygoms. Gimęs Austrijoje, bet savo siela buvęs visiškas Europos pilietis, Zweig čia jautėsi kaip namuose, turėjo daugybę draugų visose šalyse ir mėgavosi gyvenimu.


Jei reiktų keliais žodžiais apibūdinti knygą, sakyčiau, kad tai yra intelektinė, kultūrinė kelionė po Europos procesus. Neretai taip pasineriame į sausus procesų faktus, kad emocinė, dvasinė ir inteletinė viso to pusė nublanksta. Šiuo atveju Zweig meistriškai atskleidžia kuo gyveno Europa prieš Pirmą Pasaulinį karą, kokios nuotaikos siejosi su Antruoju. Įdomus kontrastas ir jo kaip rašytojo gyvenime- dievinamas visame pasaulyje staiga šis žydų kilmės rašytojas išstumiamas nuo arenos ir net turi pergyventi savo knygų deginimą. Neblogi kontrastai!


Puikus rašymo stilius. Nieko ne per daug. Zweig mėgsta lakoniškumą ir neapsunkina jūsų itin emocingomis detalėmis, bet tekstas nėra sausas. Jam pasakoti sekasi puikiai, lygiai kaip ir atskleisti tuometines Europos nuotaikas.


Kam skaityti? Istorijos mylėtojams tikrai patiks. Zweig istorijai suteikia naujų spalvų, o dar šalia seka puikus jo rašymas. Pakeičiau savo nuomonę - Zweig skaitysiu ir toliau.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #remiama #stefanzweig #vakarykstispasaulis


35 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page