Search

Stephanie Rosenbloom - Vienumos metas

Updated: Aug 11, 2020

Pasaulis greitas, kintantis ir nieko nelaukiantis. Tai mums viena ar kita forma nuolat primena įvairios medijos. Sustoti nėra kada. Na, o ką jau kalbėti apie pabuvimą vienumoje. Tam nėra nei laiko nei reikalo. Taip mums sako. Bet tai netiesa. Visi geriausi dalykai prasideda tuomet, kai esate taikoje ir ramybėje su savimi. Tada iš tiesų matote, kas vyksta aplink jus, kokie kvapai sklando ore, kokie maži stebuklai kibirkščiuoja tose ramiose ir stebūklingose akimirkose. Tuomet, kai esate vieni.


Stephanie Rosenbloom savo knygoje “Vienumos metas” analizuoja buvimo su savimi būseną keturiuose miestuos: Paryžiuje, Stambule, Florencijoje ir galiausiai savo namuose Niujorke. Autorė dalinasi miestų vaizdais, jų istorija, vietomis, kurias lankė ir mylėjo žymūs žmonės. Čia rasite nemažai su vienatvės tema susijusių citatų.


Knygą išties skaičiau savo mažo pabėgimo nuo visko metu būdama viena. Būti viena ir jaustis komfortiškai dar tik mokausi, bet viena tikrai supratau- būti vienam ir vienišam - tai dvi skirtingos būsenos. Vienam būti - tai jaustis laisvai, prie nieko nesitaikyti ir išties daryti tai, ko nori, ir kada nori.


Knygos tekstas lengvai slysta, tačiau pasigedau kažkokio veiksmo. Eilutei sekant viena kitą tas miestų aprašymas kartkartėm darosi šiek tiek monotoniškas. Įdomioji dalis - vidinė savirefleksija bei garsių žmonių mintys apie pabuvimą su savim.


Manau, knygos idėja išties originali ir nemažai žmonių tiesiog turėtų ją perskaityti. Nereikia sleptis už ekranų, kai būname vieni. Išgyvenkime tai kaip galimybę viską patirti giliau: daugiau pamatyti, užuosti, stipriau pajausti, paragauti. Gimėme vieni. Vieni ir išeisime, tad mokėkime komfortiškai jautis tame buvime.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #stephanierosenbloom #vienumosmetas #vaga

3 views0 comments

Recent Posts

See All