top of page
Search

Stuart Turton - Evelina Hardkesl šiąnakt mirs dar kartą

Detektyvai man patinka ir niekad nespjausiu į gerą detektyvinę istoriją. Tai puikus būdas pravėdinti galvą. Apie knygą „Evelina Hardkesl šiąnakt mirs dar kartą“ teko girdėti įvairių epitetų: puiki, nuostabi, unikali. Na, ir kaip atsispirti bei neišbandyti pačiai?


Apleistame ir kadaise itin prabangiame dvare vyksta puota. Faktas tas, kad puotos kaltininkė Evelina mirs. Nežinomas vyras kasdien persikūnija į vis kitą puotos dalyvį ir bando išsiaiškinti kas nori nužudyti Eveliną. Mįslei atskleisti jis turi septynias dienas. Sėkmės atveju jis taip pat išsivaduos iš šio užburto rato ir prabus laisvas savo paties kūne.


Kokie įspūdžiai? Tai vienas tų atvejų, kai sumanymas geresnis nei jo įgyvendinimas. Idėja buvo puiki. Autorius tikrai geba patraukliai reikšti mintis. Bet yra vienas bet... Tas nuolatinis pasakotojo personažo keitimas išvargino ir galiausiai man tapo absoliučiai nebesvarbu kas žudikas ir ar pavyks jį sugauti. Veikėjų pasirodė per daug ir man niekaip nepavyko jų įsiminti. Gelbėjo puotos svečių sąrašas knygos pradžioje, bet malonumo tas vartymas pirmyn atgal nepridėjo.


Mano galva, pritrūko paprasčiausio paprastumo. Norėjosi Dauntono abatijos tipo detektyvo, kuris man anotacijoje buvo pažadėtas, o gavau painiavą, kurioje absoliučiai susipainiojau. Paralelinio pasaulio idėja irgi nepasirodė patraukli, nes pagaudavau save daugiau bandant suprasti jo dėsnius, nei besidomint pačia detektyvine linija.


Detektyvų mylėtojams aš vis tik siūlyčiau pabandyti, nes gal jums pasirodys kitaip, juk skonis draugų neturi, o atrasti naujas detektyvo formas visad įdomu.#stuartturton #evelinahardkeslsianaktmirsdarkarta #baltoslankos #remiama #knygos #knyga #knygutinklarastis #dovana

109 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page