top of page
Search

Susan Forward - Emocinis šantažas

Updated: Aug 11, 2020

Idealiame pasaulyje artimieji mūsų neskaudina, mumis nesinaudoja ir nemanipuliuoja. Deja idealus pasaulis neegzistuoja. Patys artimiausi žmonės apie mus žino daug. Pavyzdžiui tai, kaip išnaudojant mūsų silpnąsias puses pasiekti naudos. Galbūt negalite atsilaikyti prieš nepatenkinto asmens kankinatį tylėjimą? Gal lengvai pasiduodate kitai emocinio šantažo formai - kaltės sukėlimui? O gal tiesiog turite įtarimą, kad santykiai su artimu žmogumi nėra win - win situacija? Tuomet ši knyga kaip tik jums.


Jokia paslaptis, kad knyga “Emocinis šantažas” atstovauja populiariosios psichologijos žanrą. Ką tai reiškia? Net ir laaabai mažai skaitantys ją tiesiog praris ir pasisems krūvą praktinių patarimų:

-kas yra emocinis šantažas?

-kodėl leidžiamės į šantažavimo spąstus?

-kaip atpažinti, kad jumis manipuliuoja?

-kaip išeiti iš nepageidajamų emocinio šantažo situacijų ir t.t


Susan Forward yra žodžio ir psichologijos meistrė. Atrodytų sudėtingiausias problemas dekonstruoja ir parodo išėjimą iš jų. Sprendimai išties pateikiami labai suprantama forma. Tiesiai šviesiai!


Trys pagrindiniai emocinio šantažo egzistavimo ramačiai yra: baimė, pareiga ir kaltė. Būtent šiais “mygtukais” žaidžia manipuliuotojai. Autorė pateikia gyvenimiškų pavyzdžių kaip žmonės gyveno emocinio šantažo apsupty savo šeimoje, darbovietėje, draugystėse ir kaip tas situacijas išsprendė. Neišsigąskite, kad knygos pavadinimas toks griežtas ir negalvokite, jog būsite priversti nutraukti visus disfunkcinius santykius. Susan Forward pateikia labai paprastus receptus kaip bandyti išspręsti emocinio šantažo klausimą neprarandant santykių ir tik kraštutiniu atveju, jei tikrai nieko padaryti nebegalima, siūlo tuos santykius užbaigti.


Knyga labiausiai patiks žmonėms, kurie išties kenčia nuo emocinio šantažo ir nori iššeiti iš šio užburto rato. Aš tikėjausi labiau edukacinio požiūrio ir akiračio praplėtimo, daugiau sauso mokslo, faktų, bet ši knyga yra daugiau praktinis vadovas, kuri draugišku tonu ir tarsi paėmus už rankos jums padės. Gero skaitymo ir nepamirškite savęs!


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #psichologija #emocinissantazas #manipuliacija #susanforward

10 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page