top of page
Search

Susan Forward - Toksiški tėvai

Updated: Jul 4, 2022

Ilgai atidėliojau šios knygos skaitymą ir su savotiška kalte ją galiausiai paėmiau į rankas. Juk tai lyg nebylus pripažinimas, kad ne viskas buvo gerai. Vis tik laikausi požiūrio, kad reikia atraizgyti vaikystės skaudulius ir išsilaisvinus nuo jų gyventi toliau, o ne lyg užstrigusį filmą sukti sukti sukti, nuolat reflektuoti ir pastrigti savo jausmų labirinte.


Susan Forward skaitytojams puikiai pažįstama knygų "Emocinis šantažas", "Mamos nemokančios mylėti", "Meilė kaip apsėdimas" autorė. Šįkart autorės dėmesio centre - tėvų vaikų toksiškas santykis.


Pasitikrinkite, ar jūsų santykis su tėvais buvo toksiškas. Štai kelios raudonos vėliavėlės, kurios signalizuoja apie tai, kad buvote toksiškų tėvų vaikas.


Kai buvote maži:

- ar tėvai sakė jums, kad esate blogas ar nieko vertas? - ar drausmindami jus naudojo fizinę jėgą? - ar jums reikėjo rūpintis tėvų problemomis? - ar dažnai bijodavote tėvų? - ar tėvai darė ką nors, ką privalėjote laikyti paslaptyje, tik tarp jūsų?

Dabar, kai jau suaugote... - ar tėvai vis dar elgiasi su jumis kaip su mažu vaiku? - ar praleidę šiek tiek laiko su tėvais patiriate intensyvių emocijų ar fizinių reakcijų? - ar tėvai kontroliuoja jus grasindami, kurstydami kaltės jausmą, pasitelkdami pinigus? - ar jaučiate, kad neįtiksite savo tėvams, kad ir ką bedarytumėte? Knygos autorė - ilgametę patirtį turinti psichologė, dėstytoja, grupinių terapijų užsiėmimų vadovė. Jos ekspertiškumas knygoje jaučiamas ir aiškiai apčiuopiamas. Knygą autorė suskirstė į dvi dalis. Pirmojoje aptariamas toksiškų tėvų tipai, kokios priežastys iššaukia tokį jų elgesį, kaip tai skaudina vaikus. Antrąją dalį pavadinčiau išsilaisvinimo dalimi. Čia autorė aiškina išsilaisvinimo iš toksiško tėvų elgesio gniaužtų svarbą: kaip svarbu suvokti kas nutiko, priimti tai ir mokėti paleisti, kad gyventi toliau. Tikrai stipriai jaučiasi itin didelė autorės patirtis ir įtikinamai skamba jos metodai. Jei į keletą požymių apie toksišką elgesį su jumis kaip vaiku atsakėte teigiamai, labai rekomenduoju paskaityti šią knygą. Autorė aiškiai, išsamiai ir smulkiai paaiškins jūsų išgyvenimus ir kaip su jais gyventi toliau.


Knygą įsigyti galite ČIA.


#susanforward #toksiskitevai #vaga #psichologija #dovana

43 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page