top of page
Search

Susanna Clarke - Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis

Čia tai bent kelionė buvo. Per tuos 900 puslapių teko patirti visko - ir aikčiojau iš susižavėjimo ir miegojau atmerktomis akimis. Viena galiu pasakyti - tai yra kažkas tokio visiškai kitokio. Toliau papasakosiu apie ką kūrinys ir pasidalinsiu įspūdžiais. Tikėsiuosi, kad vienas kitas iš jūsų leisis į kelionę šios knygos puslapiais.


Jeigu reiktų apibrėžti šį kūrinį, trumpai, sakyčiau, kad tai Haris Poteris suaugusiems, bet taip sekelčiau itin aukštas jūsų viltis ir galimai sulaukčiau grasinimų iš Poterio fanų. Nei vieno, nei kito aš nenoriu. Anyways, knyga tikrai tempia į tą pusę, nes čia mes patenkame į burtų pasaulį ir sutinkame poną Norelį. Šiaip labai iškalbingas pavadinimas, nes pagrindiniai veikėjai įvardinti ir tas žodis "ponas" automatiškai signalizuoja, kad Norelis laiko atstumą tarp savęs ir visų kitų. Tuo tarpu Streindžas ne - jis savas, paprastas bičas. Bent jau pradžioje. Matau, kad įsivažiavau. Interpretacijos visad buvo mano aistra ir silpnybė. Žodžiu Norelis nori tapti svarbiausiu burtininku Anglijoje, bet neturi itin gerų komunikacinių įgūdžių ir šiaip nėra itin simpatiška asmenybė. Su pagalba jam pavyksta. Jis gerbiamas, bet ne mylimas. Na, ir, aišku, į sceną išeina Streindžas, kuris yra Norelio priešingybė: jis malonus, įdomus, charizmatiškas ir patinka žmonėms. Streindžas tampa Norelio mokiniu, bet šis santykis sudėtingas. Didelis Norelio ego trukdo išties dalintis savo žiniomis su Džonatanu, o ir mokinys pradeda žvalgytis ne ten, kur pageidautų mokytojas.


Unikalus kūrinys. Kaip keista skaityti senovės Anglija alsuojantį kūrinį su fantazijos žybsniais. Visiškai netipinis man kūrinys. Mąstau, kad verta išeiti iš komforto zonos, nes ohoho kokie horizontai atsiveria. Tas seno ir jaukaus derinys su fantazijomis apie Napoleoną, burtais iššaukia labai įdomius jausmus.


Imponavo britiškas humoras. Ne tas tiesmukiškas, kasdiesnis ir įprastas, bet toks labiau vidinis, kai tik lūpa kilsteli. Visiškai nerealu ir taip kitoniškai atskleidžia veikėjus. O veikėjų įvairovė - kokie visi skirtingi, unikalūs ir išpildyti.


Meistriškas kūrinys. Tikrai nebuvo, kad mėgavausi kiekvienu puslapiu, nes vietomis atrodė per lėta ir užtęsta, bet dabar kai pagalvoju, man sukasi galva kaip tai buvo įmanoma sukurti. Istorija, jos vystymas, išnašos (!!!) - Susanna Clarke yra genijus ir nekantrauju kol bus išversta kita daug žadanti jos knyga "Piranesi".


Knygą įsigyti galite ČIA.#vaga #almalittera #susannaclarke #dzonatanasstreindzasirponasnorelis #knygutinklarastis #darvienapuslapi #reklama #dovana #atsioliepimas #rekomendacija

60 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page