top of page
Search

Taffy Brodesser-Akner - Fleišmanui nesiseka

Updated: Jan 27, 2022

Racionaliai negaliu paaiškinti, kodėl paėmiau šią knygą į rankas: nei labai patiko viršelis, nei aprašymas. Kažkas, rodos, vedė prie jos ir tiek. Ir, turiu pripažinti, kad puikiai įtraukė į save šis pasakojimas. Aprašymas skambėjo gana banaliai, bet kiek daug socialinių problemų iškelia autorė, tai o, vaikyti.

Taigi, istorija maždaug tokia, kad keturiasdešimties Fleišmanas išsiskiria su žmona. Jis pasišventęs gydytojas, gana idealistiškas žmogus, kuris didelių ambicijų neturi, daug laiko skiria vaikams ir gyvena visai gerai. Jo žmona visiškai kitokia. Ji ambicinga, daug pasiekusi moteris. Ši pora lyg tobulas simbolis praeities ir dabarties. Fleišmanas būtų praeitis, kai dirbama daugiausia iš pašaukimo, darbe ieškoma prasmės, daug laiko su šeima, mėgavimąsis šeimynine idile. Žmona - dabartis, kai daug bėgimo, daug pinigų, patogaus gyvenimo, bet nėra laiko niekuo mėgautis ir tiesiog gyventi. Autorė užkabina tiek daug aktualių temų: karjera, darbo ir šeimos laiko derinimas, pinigai, ambicijos, patogus gyvenimas, socialiniai tinklai, socialinė padėtis, moterų emancipacija ir t.t. ir t.t.

Nesitikėjau tokio tankaus ir daugiasluoksnio pasakojimo. Ta užuomina, kad Fleišmanui, niekad nebuvusiam itin populiariam tarp moterų, jos dabar tiesiog kariasi ant kaklo, kėlė šypseną. Suponavo mintį, kad čia bus kažkoks humoristinis pasakojimas apie vidurio amžiaus krizę. Iškart sakau, kad ne. Be to, puikiai suprantu, kodėl ši knyga yra New York times bestseleris, nes niujorkiečių gyvenimo būdas yra toks, kad ši knyga tikrai suteikia peno apmąstymams apie savo pasirinktą kelią.

Pasakojimas apie santuoką. Atskleidžiamos abiejų sutuoktinių perspektyvos. Sakysit nieko naujo. Na, taip, bet parašyta talentingai, įdomiai, sarkastiškai, o kartu jautriai. Pirmasis autorės kūrinys ir faktas kaip blynas, kad parako ji savyje turi nemažai. Skaitysiu ir kitas jos knygas.

#fleismanuinesiseka #balto #dovana #tinklarastis #atsiliepimas #knyga #knygos56 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page