top of page
Search

Tayari Jones - Nuojautos

Updated: Dec 4, 2020

ai knygos viršelyje pamatau ženkliuką, jog tai mėgstamiausia vienų ar kitų metų Obamos knyga, abejonių nekyla - privalau tai perskaityti! Dar nei karto nebuvau nusivylusi. Be to, “Nuojautos” puikavosi ir Opros knygų klube. Manau, to puikiai pakanka, kad knyga suintriguotų. Na, bent mane tai tikrai.

Teko klausyti autorės interviu apie “Nuojautas”. Jame pasakojo, kad knygos idėja gimė nugirdus poros pokalbį prekybos centre. Išsipusčiusi moteris ne tokiam išvaizdžiam ir suvargusiam vyrui pareiškė: ,,tu puikiai žinai, kad manęs nebūtum laukęs septynis metus”. Vyro atsakymas: ,,visų pirma, tau niekad taip nebūtų nutikę”. Tai, kas sieja šiuos du žmones, visiškai išlaisvino autorės vaizduotę ir gimė ši knyga.

Tai pasakojimas apie juodaodžių jaunavedžių porą. Vyras neteisingai apkaltinamas išžaginimu ir atsiduria kalėjime. Kaip pora išgyvens šį priverstinį išsiskyrimą ir kaip pasisuks jų gyvenimas.

Sąmoningai niekad neskaitau kitų skaitytojų atsiliepimų apie knygas, bet kiek akys pagavo, atsiliepimai apie “Nuojautas” buvo drungni. O be reikalo! Ši knyga tikrai verta jūsų dėmesio. Ji man šiek tiek priminė “Moiras ir Furijas”, kitą puikią istoriją apie santuoką, kuri lygiai kaip “Nuojautos” pasakojama iš abiejų sutuoktinių perspektyvos. Šis pasakojimo būdas man labai imponuoja, nes skaitytojui leidžiama pajausti dvi visiškai skirtingas istorijos puses.

Originalus kūrinio pavadinimas yra “Amerikietiška santuoka”, bet leidyklos pasirinktas variantas man daug labiau atspindi apie ką ši knyga ir kiek daug ji savyje talpina.

Svarbu paminėti, kad tai juodaodžių poros istorija, nes rasė čia vaidina tikrai svarbų vaidmenį. Šiek tiek yra sąsajų ir su neseniai vykusiu Black lives matter judėjimu.

Mane sujaudino ir palietė ši knyga. Jei norisi gero page turner kūrinio, kuris nevaikšto paviršiumi, bet kabina giliau - “Nuojautos” kaip tik Jums.

#darvienapuslapi #tinklarastis #knygutinklarastis #knygos #tayarijones #nuojautos #americanmarriage #baltoslankos #remiama


153 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page