top of page
Search

Taylor Jenkins Reid - Vieni metai. Atskirai

Updated: Aug 11, 2020

Užsivesiu vėl apie viršelį... Po tikrai puikių “Svajonių knygų” leistų “Paslapčių saugotoja” bei “Šiaurė ir Pietūs” knygų viršelių šis buvo tikras nusivylimas. Ir nefotogeniškas. Tikrai nebūčiau paėmus į rankas, nes ir aprašymas nelabai suintrigavo, bet goodreads reitingas privertė sudvejoti.


Knyga pasakoja apie susituokusios poros pasibaigusią/nepasibaigusią meilę. Kartu jie nuo studijų laikų. Jau susikūrę pagrindą po kojomis ir įsigiję šunį. Poros santykių dinamika iki skausmo pažįstama - nuo absoliutaus apsvaigimo iš meilės bei nematymo jokių vienas kito silpnųjų pusių iki nebeatlaikomo erzulio, kai garsiai šaukšteliu maišoma arbata. Manau, suprantat. Taigi šie du sutuoktiniai nusprendžia, kad toks gyvenimas jų netenkina ir reikia kažką keisti. Sprendimas paprastas - metus pagyventi atskirai be jokių bandymų vienas su kitu susisiekti. Kaip jiems sekasi? Skaitykit ir sužinosit.


Turiu pasakyti, kad knyga nėra kažkokio super įtempto siužeto. Ne, ne. Tai jaukus meilės romanas. Būtent žodis jaukus man labiausiai čia tinka. Stiprioji kūrinio pusė - psichologija. Knygoje visi veikėjai elgiasi natūraliai arba taip, kaip ir manytum, jog turi elgtis. Nebuvo nei vienos vietos knygoje kuomet pasakojimu nepatikėjau. Visi veikėjai puikiai išpildyti, bet labiausiai sužavėjo knygoje pasirodanti pagrindinės veikėjos senelė. Ne-rea-li! Būtent ji paduoda tokią gero humoro dozę atskiestą gyvenimiška patirtimi ir susitiprina knygos įspūdį, bei... sudėlioja viską į vietas.


Ši knyga neabejotinai yra tikras “page turner”. Atsiprašau, bet lietuviškai nėra tokio gero termino. Na, iš esmės, turiu galvoje, kad puslapiai tirpsta, nes knygą paleisti iš rankų sunku. Kūrinys lengvo turinio, bet nėra lėkštas. Taigi jeigu norisi jaukios sutuoktinių istorijos atsitiesti po nepavykusių savo santykių arba pasisemti įkvėpimo tęsti ne tokius ir rožinius santykius - ši paprasta, bet ne prasta knyga jums puikiai tiks. Jaukaus skaitymo.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #svajoniuknygos #taylorjenkinsreid #vienimetaiatskirai #remiama

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page