top of page
Search

Tess Gerritsen - Chirurgas

Updated: Aug 11, 2020

Jokia paslaptis, kad detektyvus aš laaabai mėgstu. Nesbo išskaitytas, Christie taip pat, tad lieka plėsti akiratį ir ieškoti naujų autorių, kurie nustebins arba ne savo sukurtomis detektyvinėmis istorijomis. Bandau Tess Gerrisen. Tai pirmoji mano pažintis su šios rašytojos kūryba. Jos detektyvinį trilerį “Chirurgas” man rekomendavo daugybė jį pamėgusių žmonių. Taigi plačiau apie knygą.


“Chirurgas” pasakoja istoriją apie Bostone siaučiantį žudiką maniaką, kurio taikinyje vienišos moterys. Visos aukos brutaliai išniekinamos. Į chirurgu pavadinto nusikaltėlio akiratį pakliūna žavi ir perspektyvi gydytoja (taip pat chirurgė) Katerina. Veiksmas įgauna pagreitį, nes panašu, kad nusikaltėlis apie savo būsimą auką žino viską ir yra pasiryžęs užbaigti kruviną darbą.


Knygoje puikiai atsiskleidžia Tess Gerrisen kaip medikės žinios. Išsamūs procedūrų aprašymai, naudojamų instrumentų pavadinimai. Iš pradžių įdomu - ne kiekvienas rašytojas gali pasididžiuoti tokių medicininių žinių bagažu. Vėliau - pradeda erzinti. Per daug žinių demonstravimo, kuris pats iš savęs niekur neveda. Norėtųsi intrigos paremtos medicininėmis žiniomis, o ne tiesiog pasirodymo “ kiek daug žinau”. Tam tikrais momentais tie medicininiai aprašymai pradeda varginti ir sukelia nuobodulį.


Feministinis momentas. Kalbama, kad jis yra. Aš nesutinku, vien dėl to, kad iškeliama moters integracijos į darbo rinką ir jos lyderystės vyrų pasaulyje problema, tai netampa feminizmu. Siekis lygių teisių - taip, bet knygoje tiek daug paverkšlenimų kaip viskas blogai, nes esi moteris. Ach... Nuvilia ir kelia pyktį. Pasaulis bus toks, kokį nori matyti. Moterų padėtis lygių galimybių klausimu nėra ideali, bet ir ne tokia beviltiška kaip bandoma nupiešti.


Apibendinus galiu pasakyti, kad puikiai suprantu, kodėl Tess Gerrisen knygos yra mylimos ir perkamos visame pasaulyje. Jos neabejotinai įtraukia, sudomina ir leidžia mėgautis pasakojimu. Tiesa, per daug gilintis į struktūrą nereiktų, nes atsiranda nemažai kabliukų. Vis tik pritrūkusiems įtraukiančio detektyvo, drąsiai galima bandyti “Chirurgą”, o gal ims ir patiks? Gero skaitymo


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #jotema #tessgeitsen #chirurgas #detektyvas
14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page