top of page
Search

Tina Vallès - Medžio atmintis

Pasakysiu atvirai, jei savo šeimoje turite žmonių sergančių demencija, ši knyga skambės visai kitaip. Daug giliau, jautriau ir paveikiau. Nuostabus pasakojimas.


Barselonoje gyvenančią šeima papildo nauji gyventojai. Pas juos atsikrausto močiutė ir senelis. Aišku, šeimos gyvenimas nusistovėjęs: darbai, buitis, sūnus. Nusistovėjusi tvarka griūna. Priežastis - senelio demencija. Pasakotojas - anūkas, kuris itin jautriai reaguoja į pokyčius. Labiausiai į senelio atminties pokyčius.


Itin subtilus pasakojimas. Mažai kas čia tėškiama tiesiai šviesiai. Dažniausiai kalbama simboliais, mažomis buitinėmis detalėmis, tam tikrais žybsniais bei nuotrupomis. Būtent tai, kas slepiasi tuose daugtaškiuose ir nutylėjimuose, labiausiai jus sujaudins. Dar pajautrina pasakojimo vystymas vaiko akimis. Jo savotiškas naivumas ir atviras žvilgsnis į pasaulį. Galime stebėti kaip keičiasi berniuko ir jo tėvų gyvenimas atsikėlus seneliams ir kaip kinta jų visų pasaulis seneliui traukiantis į tamsą.


Buvo gražu ir labai jautru. Šeimoje turime močiutę, kuri serga ir taip pat gyvena kartu. Galite įsivaizduoti koks artimas šis pasakojimas ir kaip labai griebė už širdies. Mylėkime vienas kitą dabar, nes vėliau niekas nepažadėta. Rekomenduoju.



#TinaVallès #Medžioatmintis #atsiliepimas #rekomendacija #demencija #knyga #knygutinklarastis



60 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page