top of page
Search

Tom Saller - Kai Marta šoka

„Kai Marta šoka“ – dar viena „Balto“ leidyklos knyga, kuri maloniai nustebino savo išpildymu. Ką turiu galvoje? Pirmiausia viršelis, kuris labai tampriai susijęs su pasakojama istorija. Kvadratas, apskritimas ir trikampis – figūros, kurias aptinkame tiek viršelyje, tiek knygos viduje, atskiriant skyrius. Šios figūros simbolizuoja Martos dovaną šiomis figūromis matyti muziką. Kas dar prisideda prie puikaus išpildymo? Puikus vertimas.


Knygoje susipina dvi pasakojimo linijos. Pirmoji seka pagrindinę heroję Martą. Mergaitė gimsta mažame Pomeranijos miestelyje, auga be proto mylima, lepinama ir apsupta muzikos. Net ir neturėdami didelių finansinių išteklių, tėvai pasiryžta Martą leisti mokytis į prestižinę meno mokyklą. Čia Marta atranda savo pašaukimą – šokius. Kiek pasimokius, mokykla uždaroma ir Marta su kūdikiu ant rankų grįžta namo.


Antroji pasakojimo linija seka Martos proanūkį ir siekia šias dienas. Jaunuolis pardavinėja vertingą prosenelės palikimą – užrašus, kuriuose gausu garsių menininkų pėdsakų, tad jie vertinami, geidžiami ir parduodami už itin įspūdingą sumą pinigų. Žinoma, šios dvi linijos susikerta. Kas ir kaip sužinosite perskaitę.


Apie įspūdžius – pradėjus skaityti, pirmieji įspūdžiai tikrai buvo labai geri. Tas trumpų sakinių sukurtas fragmentiškumas labai patiko. Kai kas nutylėta ir turi pats susiprasti. Man kažkuo priminė lietuvių klasikų kūrinius. Vėliau tas įspūdis nublanko. Nemanau, kad autoriui pavyko išpildyti pagrindinės veikėjos portretą iki galo ir perteikti jos aistrą šokiui. Taip pat autorius pametė tą mano išgirtą fragmentiškumą ir paprastumą. Finale iš didelio rašto išėjo iš krašto, nes paprastumas ir buvo tai, kas geriausia šiame kūrinyje. Pabaigoje visko buvo per daug.


Apibendrinant – kūrinys buvo įdomus. Tiems, kurie domisi menininkų pasauliu, tikrai kviečiu paskaityti. Be to, kaip ir minėjau, įdomi pasakojimo maniera.





#tomsaller #kaimartasoka #knygutinklarastis #tinklarastis #knyga #knygos #balto #remiama

39 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page