top of page
Search

Alessandro Baricco - Šilkas

Updated: Aug 11, 2020

Kartais mano knygų skaitymas atrodo lyg grandinėlė- vienas kūrinys nuveda į kitą arba susišaukia temos. Tarsi kokia magija! Taip atsitiko ir su “Šilku”. Šis kūrinys jau seniai buvo mano planuojamų perskaityti knygų sąraše, bet vis atidėliojau. Tikriausiai dėl baimės nusivilti, nes tiek pačių gražiausių atsiliepimų girdėjau. Taip nenutiko- šis kūrinys vertas visų liaupsių.


Literatūros pasaulyje apie šią knygą sklando tie patys epitetai: įspūdinga, meistriška, talpi, taupi. Kiekvienas epitetas tiesa. Kūrinys vos 100 puslapių, atrodo, jog kiekvienas žodis pasvertas. Tarsi chirurgo skalpeliu Baricco labai preciziškai parenka kiekvieną žodį ir parodo, koks išties talpus gali būti vienas vienintelis žodis. Knyga melodinga, kiekvienas žodis vilnija ir glosto tarsi tas šilkas.


Užsiminiau apie kūrinių tarpusavio susišaukimą. Gal kiek netikėtai, bet “Šilkas” susišaukia su mano prieš tai skaityta “Sekso aušra”. Jose abejose kalbama apie galimybę mylėti daugiau nei vieną žmogų. Tikrai daug apmąstymų. Kita tema- meilė plačiąja prasme. Kaip žmogus ją išgyvena, kaip eina per gyvenimą ir kokią įtaką ji daro sprendimams.


Knyga nuostabi. Ypač šis “Tyto alba” leidimas. Puikiai tiks norintiems pajusti žodžio galią, melodingumą ir talpumą, o ir vizualiai nerealu. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knygutinklarastis #alessandrobaricco #silkas #tytoalba

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page