top of page
Search

Toshikazu Kawaguchi - Kol dar neatšalo kava

"Kol dar neatšalo kava" yra pirmoji trilogijos dalis. Kai knyga pasirodė, viso pasaulio skaitytojus apėmė šioks toks pamišimas. Apie kūrinį mačiau kalbant visur. Tiek daug liaupsių seniai mačiau. Baltos lankos savo ištikimus skaitytojus ne per seniausiai irgi pradžiugino galimybe paskaityti šį perliuką.


Jaukus naminis viršelis gal kiek keistai koreliuoja su mintimi apie kelionę laiku, bet kai įsiskaitai, supranti, kad potekstė daug gilesnė. Trumpai apie ką: kažkur Tokijuje randasi šimtametė kavinė, kur su ypatinga atida klientams ruošiama kava. Šalia puikios kavos yra ir extra galimybė keliauti laiku. Tai nėra itin paprasta, nes patį procesą lydi daug taisyklių ir apribojimų, bet tie, kuriems kelionė laiku būtina, sutinka keliauti bet kokia kaina. Knygoje sutinkame keturis keliautojus laiku. Kiekvieno kelionė savaip unikali, kartu bendražmogiška, o, svarbiausia, paliečianti iki pačių širdies gelmių.


Knyga paliečia tikrai kiekvieno žmogaus galvoje bent kartą prasuktą temą - kelionė laiku. Ką darytum, jei galėtum keliauti? Į kurį laiką persikeltum? Ką pakeistum? Man skaitant šiek tiek jautėsi toks Murakami vaibas. Kažkas tarp labai tikro ir visiškai mistiško. Kažkuo priminė man "Begalinę lygtį" ir vėliau supratau kodėl - vertėja Gabija Enciūtė vertė abi knygas. Natūralu, kad vertėja turi savo braižą.


Pirminis įspūdis nebuvo toks stiprus kaip keitėsi vis iriantis puslapiais tolyn. Užvertus paskutinį puslapį neliko nieko kito kaip pripažinti, kad tai tikrai stiprus kūrinys, kuris labai daug vietos atrakina pamąstymams. Puiki puiki puiki knyga. Paskutinis knygos sakinys išvis pakirto kojas. Labai rekomenduoju.#toshikazukawaguchi #koldarneatsalokava #baltoslankos #darvienapuslapi #tinklarastis #apsiliepimas #rekomendacija #apzvalga #dovana #reklama

88 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page