top of page
Search

George Saunders - Linkolnas Bordo

Updated: Aug 11, 2020

Gal būsiu vienintelė, bet pasakysiu, aš buvau įsitikinus, kad knyga vadinasi “Linkolnas Bordo”. Na kažkaip susijusi su Prancūzijos regionu. Neapsirikit ir jūs! Bardo - budizmo filosofijoje tokia tarpinė būsena tarp mirties ir atgimimo. Šis budizmo elementas užduoda toną, kad knyga nestandartinė. Ir tikrai! Nieko panašaus nesu skaičius.


Pasakojime susipina tiek daug temų: Amerikos pilietinis karas, vergovė, prezidento pareigos, mirtis, sielvartas netekus vaiko. Dalis pasakojimo vystoma pasitelkiant įvairias citatas. Labai įdomus pasirinkimas ir suteikia pasakojimui tokį tarsi choro vaidmenį, tarsi minios balso jausmą. Yra tame ir humoro. Man kažkuo tas minios balsas priminė šių dienų komentarus, kai kiekvienas mąsto ir vertina pagal savo sugedimo laipsnį. Keičiasi tik formos, o apkalbos, kitų vertinimas iš savos perspektyvos, pasmerkimas lieka. Kita pasakojimo dalis- dvasių pasaulis. Čia humoro taip pat nemažai. Dvasios tokios skirtingos, su savo istorijom, kad šis humoro elementas panaikina kalbėjimo apie mirtį tabu arba bent jau nejaukumo jausmą tai tikrai.


Pati istorija labai paprasta- miršta prezidento vienuolikmetis sūnus Vilis. Tėvas beabejo labai išgyvena ir niekaip nenori vaiko paleisti. Dėl to vaiko dvasia negali ramiai išeiti. Taigi šis pasakojimas kartu ir kitoks požiūris į mirtį. Beabejo, vaiko mirtis baisu, tačiau autorius į ją pažiūri labai gražiu kampu.


Knygos skaitymas gali atrodyti vienas du ir baigta, nes šriftas gana stambus, tarpai tarp citatų ir dialogų taip pat, tačiau turinys nėra pats lengviausias. Pasakojimo viduryje darėsi šiek tiek sunkiau išlaikyti dėmesį ir ėmiau galvoti, kad knyga ne man. Kūrinį ištraukė man labai didelį įspūdį palikusi pabaiga. Joje taip jautriai aprašomas tėvo ir sūnaus santykis, kad nori to ar ne lieki nustebęs ir sužavėtas.


Šią knygą rekomenduoju pavargusiems nuo “tokių pačių, bet šiek tiek kitokių” knygų ir norintiems tiek forma tiek turiniu paragauti kitokios literatūros. Be to knyga gavusi “Man booker” premiją. Nežinau kaip jums, o man tai kaip slaptažodis, kuriuo vadovaujantis kūrinius būtinai įtraukiu į savo “Būtina perskaityti” sąrašą! Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastisapieknyga #georgesaunders #linkolnasbardo #sofoklis

1 view0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page